Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayını 18 Ocak’ta Hakan Tütüncü olarak açıklayan AK Parti’de, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi için çalışmalar sürüyor. Şu ana kadar Antalya’nın ilçelerinde gösterilecek adayları belirlemek için 3 anket çalışması yapılan AK Parti’de, aday adayları titizlikle değerlendiriliyor. 

Başkan Böcek: "Antalya'dan Berlin'e kadar..." Başkan Böcek: "Antalya'dan Berlin'e kadar..."

İL BAŞKANI ALİ ÇETİN AÇIKLADI 
Partisinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Ali Çetin, AK Parti’nin aday belirleme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Aday belirleme sürecini temayül yoklaması başlattıklarını hatırlatan İl Başkanı Çetin, temayülden sonra ilk kez Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilgili ilden seçilmiş MKYK üyeleri, milletvekilleri, ana kademe il, ilçe başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımı ile toplantı yapıldığını, şu ana kadar da 3 anket yapıldığını söylerek, ilçe belediye başkan adaylarının Cuma gününe kadar açıklamayı hedeflediklerini söyledi.  

ÇETİN, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI SORUSUNA CEVAP VERDİ 
İl Başkanı Çetin, Tütüncü’nün Büyükşehir’e aday gösterilmesi ile boşalan Kepez Belediye Başkan Adaylığına kendisinin gösterileceğine dair iddialara cevap verdi. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana yönetim kademelerinde bulunduğunu hatırlatan İl Başkanı Çetin, seçimlerde teşkilat kademelerinin çalışmalarının öneminin farkında olduğunu belirterek, “1 yıl önce bana AK Parti Antalya teşkilatının yönetimi sorumluluğu verildi. Bu sorumluluk içinde de Antalya’da başarılı olmak var. Bu kapsayıcı görevi bir kenara bırakıp bir ilçeye sıkışmam doğru olmazdı. Kepez Belediye Başkan adayı olmam yönünde tavsiyeler, telkinler, istekler olmuştur ama bu görevden ziyade il başkanlığı görevini sürdürmem gerektiğini de partimizin üst kademelerini bildirdim. Antalya’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde büyük bir başarıya imza atacak çalışmalar içindeyiz” dedi.

Muhabir: DUYGU TEKİN