AK Parti Genel Merkezi’nin yerel yönetimlerde belediye başkanları için uyguladığı 3 dönem kuralı 2024 yerel seçimleri öncesi uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Gaziantep’te Fatma Şahin’in Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yeniden gösterilmesinin ardından gözler 3 dönemdir görevde olan merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet İhsan Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na çevrildi. 

DEDİKODU SİYASETİ SONUÇ VERMEDİ!

Gaziantep’te dedikodu siyasetiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin uzun süre sosyal medya trolleri tarafından hedef alındı. Şehirde Büyükşehir Belediyesinin önemli projeleri göz doldururken, partili partisiz şehrin önemli bölümünün desteğini alan Fatma Şahin, yeniden aday gösterildi. Şahin’in Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesinin ardından merkez Şahinbey Belediyesi ile Şehitkamil Belediye Başkan aday isimleri merak konusu oldu. 3. dönem belediye başkanlığı görevinde sona yaklaşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet İhsan Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğine parti genel merkezi karar verecek.

TAHMAZOĞLU ADAY GÖSTERİLMESE NE OLACAK?

Adı Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için geçen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet İhsan Tahmazoğlu, Şahinbey Belediye Başkan Adayı olarak yeni yeni dönemde gösterilmese nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu. Tahmazoğlu, 2024 yerel seçimlerinde Şahinbey ilçesinde yeniden aday gösterilmemesi durumunda siyasi yaşamını nasıl ve ne şekilde sürdüreceği noktasında bir açıklaması şu ana kadar bulunmuyor.

Seçilmiş ilk kadın milletvekili olmuştu! Şimdi de ilk kadın belediye başkanı olmayı hedefliyor Seçilmiş ilk kadın milletvekili olmuştu! Şimdi de ilk kadın belediye başkanı olmayı hedefliyor

Muhabir: BÜLENT ÖNER