31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tercih edilmeyen Metin Külünk, pazarda denk geldiği sokak röportajında bir vatandaşın hayat pahalılığıyla ilgili isyanını duyunca partisine yönelik özeleştiride bulundu.

"İKTİDARDAN DÜŞENE KADAR OY VERMEYECEĞİM"

AK Parti'de 3 dönem İstanbul milletvekilliği yapan, yönetim kurulu üyesi olarak da görev alan Metin Külünk, İstanbul'un Fatih ilçesindeki Çarşamba Pazarı'nı ziyaret etti. 'Ben Soruyorum TV' adlı YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Külünk, kanala demeç verdiği sırada emekli bir vatandaşın, "Soygun yapılıyor. Hep AK Parti'ye oy veriyordum, bu kez vermedim, iktidardan düşene kadar da vermeyeceğim" şeklindeki tepkisiyle karşılaştı.

"VATANDAŞ SONUNA KADAR HAKLIDIR"

Emekli vatandaşın sözünü bitirmesi sonrası devreye giren Külünk, partisine yönelik bir özeleştiride bulunarak "Kusura bakma AK Parti döneminde servetlerine servet katmışların çocukları boğazda bir kafede oturdukları zaman 10 bin lira kahve parası verip kalkıyor ya da bir aile restoranda bir yemeğe 15 bin lira veriyorsa ve bunlar dünün yoksulları bugünün şımarıklıklarıysa, bu hareketi omuzlarında taşıyanlar eğer pazarda alışveriş yapmak için akşam fiyatların düşeceği saati bekliyorsa, 20 yıldır bizi omuzlarında taşıyorsa, biz de bunu görüp bu insanların derdine çare olmak için adım atmıyorsak, bu vatandaş sonuna kadar haklıdır" ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ