Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, çocuklarda doğa sevgisi, çevre duyarlılığı oluşturmak ve sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla sebze ekimi ve fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

DİKTİKLERİ FİDANLARA FARKLI İSİMLER VERDİ

Üniversiteli gençler, "Yeşeren Umutlar" adlı proje kapsamında Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileriyle bir araya gelerek, BİLSEM yerleşkesindeki seralara sebze ekip, bahçeye fidan dikti. Çocuklar, diktikleri fidanlara farklı isimler verdi.

DOĞAYLA İÇ İÇE BİR ETKİNLİK

Proje koordinatörlüğünü yapan Öğretim Görevlisi Özlem Mansuroğlu Reyhan, çocuklara üretimi anlatmak amacıyla doğayla iç içe bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı etkinlikte, öğrencilere ürün yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gereken konular da anlatıldı.

DOĞAYI KORUMA YOLLARI 

Doğayı korumanın yollarından birinin tarım üretimini doğru bir şekilde yapmak olduğunu vurgulayan Reyhan, "Geleceğimiz olan çocuklara küçük bir dokunuşla doğayı, çevreyi sevdirmek, sürdürülebilirliğe katkı sağlamak istedik." dedi.

‘ÇOCUKLARLA BİZLER DE YENİ BİLGİLER ÖĞRENİYORUZ’

Üniversiteli öğrencilerden Teslime Vural da böyle bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Çocukların merak ve heyecanına ortak olduklarını dile getiren Vural, "Verimli bir projede yer alıyoruz. Çocuklarla bizler de yeni bilgiler öğreniyoruz." diye konuştu.


 

Kaynak: AA