Alanya Belediyesi gelir elde etmek amacıyla üst üste kiralama ve satış ihaleleri düzenliyor. Alanya Otogarının yanında yer alan akaryakıt istasyonu yıllık 2,5 milyon TL muhammen bedelle kiraya verilirken, Oba Mahallesi’nde yer alan ve belediyeye ait olan arsa ise 35 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkartılıyor.

ALANYA BELEDİYESİNE AİT ARSA İHALEYLE SATILACAK

Alanya Belediyesi’nden yapılan açıklamada 27 Temmuz 2024 saat 10’da belediye encümen salonunda gerçekleştirilecek ihalede 579 metrekare arsa kapalı zarf usulü ihaleyle satılacak. Muhammen bedelin 35 milyon lira olarak açıklandığı arsanın ortalama 70 ile 90 milyon lira arasında satılabileceğine dikkat çekiliyor. Diğer yandan ilçe belediyesi kendisine ait olan plaj ve dükkanlarda da kiralama usulüyle ihale düzenleyecek.

Alanya Belediyesi'nde Yeni Dönem Ilk Meclis Toplantısı Yapıldı 2

AKARYAKIT İSTASYONU KİRALANACAK!

Toplam 1950 metrekare kullanım alanına sahip, Kızlarpınarı Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi No:18 adresinde bulunan benzin istasyonu, Alanya Otogarı hemen yanında konumlandığı için oldukça önemli bir yere sahip. Kiralık akaryakıt istasyonu Alanya Belediyesi tarafından beş yıl süreyle kira verilmek üzere İhale Tarihi ve Saati: 04/07/2024, Saat 10’da kapalı teklif usulü ile Alanya Belediye Encümen Toplantı Salonunda yapılacaktır. Yıllık kira bedeli 2,5 milyon liradan ihaleye çıkacak olan akaryakıt istasyonunun konum olarak oldukça önemli bir noktada yer aldığı ifade ediliyor.

Muhabir: BÜLENT ÖNER