Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'nın düzenlediği denetim sonucunda "Bebek Dostu Hastane" ve "Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım" unvanlarını korumaya hak kazandı.

ALKÜ, SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN DENETİMİNDEN 'BEBEK DOSTU' HASTANE OLARAK ÇIKTI! 

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimde, hastane personelinin emzirme ve anne sütünün önemi konusundaki bilgi düzeyi, emzirme odalarının durumu, bebeklerin emzirilmesi için gerekli imkânların sağlanması ve serviste anne bebek birlikteliği için uygun şartlar gibi kriterler titizlikle incelendi. Denetimi başarıyla geçen hastane yönetimi, bu başarının sağlık çalışanlarıyla paylaşarak teşekkürlerini iletti.

Antalya Nöbetçi Eczaneler: 20 Mayıs Pazartesi günü nöbetçi eczanelerin tam listesi... Antalya Nöbetçi Eczaneler: 20 Mayıs Pazartesi günü nöbetçi eczanelerin tam listesi...

YENİ DOĞAN BEBEK DOSTU UNVANI DA LAYIK GÖRÜLDÜ 

Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, konuyla ilgili açıklamasında, "Sağlıkta kalite ve hizmet, sürdürülebilir olduğu sürece anlamını artırır ve kurumlara büyük değer katar. Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Bebek Dostu Hastane denetiminden 92,3, Yeni Doğan Bebek Dostu Hastane denetiminden 95 alarak başarıyla geçmiştir. Bu puan, hastanemiz adına emek harcayan tüm çalışanlarımızı memnun etmiştir. Hastanemiz adına emek harcayan tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA