Alanya'nın muhteşem doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirası, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte binlerce turisti kendine çekiyor. Turistler, masmavi denizlerle çevrili kumsallarda güneşin tadını çıkarırken, antik kalıntıları ve tarihi yerleri keşfetmek için sıraya giriyor. Bu yılın ikinci gemisi Hollanda bayraklı Oosterdam, binlerce yolcusuyla birlikte Alanya Limanı'na demir atarak şehrin turizmine canlılık kattı. Dev gemiyle birlikte gelen turistler, Alanya'nın eşsiz güzelliklerini keşfetmek için sabırsızlanıyor. Şehrin ekonomisine büyük bir katkı sağlayan turizm sektörü, yaz aylarında Alanya'nın canlı atmosferine renk katmaya devam ediyor.

AĞUSTOS AYINDA ALANYA'YA BİR SEFER DAHA YAPACAK

Alanya’ya geçtiğimiz günlerde sezonun ilk yolcu gemisi gelmişti. Hollanda bayraklı 785 personel ve bin 973 yolcu taşıyan Oosterdam yolcu gemisi sabah saatlerinde Alanya Limanı’na yanaştı. Rodos Limanı’ndan gelen ve ağırlıklı olarak Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada ülkelerinin yolcularını taşıyan gemi akşam 17.00 sularında Alanya’dan ayrılarak Limasol Limanına hareket edecek. Yolcu gemisinin Ağustos ayında Alanya'ya bir sefer daha yapacağı öğrenildi.

Yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşların dikkatine! Vize işlemleriniz devrediliyor... Yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşların dikkatine! Vize işlemleriniz devrediliyor...

ALANYA'NIN TARİHİNİ ÖĞRENİYORLAR  

Alanya’ya gelen turistler iskeleden çıkış yaptıktan sonra ilçenin tarihi yerlerini gezerek, hatıra fotoğrafı çektirdi. Hollanda vatandaşı olan yolcu Peter 77 yaşındaki Maij, Alanya’nın tarihi bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, “Yolculuğumuz çok iyi geçti, Alanya ile ilgili İlk izlenimim çok iyi burayı sevdim. Alanya çok eski tarihe sahip özellikle de duvar harika. Türkiye’ye daha önce 5-6 kere geldim ancak Alanya’ya gelmemiştim. Alanya’yı gezeceğiz ama haritaya ihtiyacımız var.

Kaynak: İHA