Sırbistan'ın ev sahipliğinde 18-28 tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda milli boksör Buse Naz Çakıroğlu üçüncü kez Avrupa’nın zirvesinde yer alırken, Avrupa şampiyonalarında iki bronz madalyası bulunan Busenaz Sürmeneli kariyerindeki ilk Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Büyükler kategorisinde katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi olan bir diğer milli boksör Samet Gümüş ise Türkiye'ye bu seviyede erkeklerde 13 yıl aranın ardından ilk altın madalyayı kazanan boksör olarak tarihe geçti. Bir diğer boksör Büşra Işıldar ise Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya elde etti.

MADALYALAR TAKDİM EDİLDİ

Tarihi başarılara imza atan boksörler Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticilerle buluştu. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Toplantı Odasında gerçekleşen ziyarette Fenerbahçe Ali Koç ve Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ile Yöneticiler İlker Dinçay ve Can Gebetaş, boksörleri ve teknik ekibi tebrik etti. Ziyarette Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Boks Şube Sorumlusu Selahattin Atasever ile antrenörler Nazım Yiğit, Cahit Süme ve Selim Vinçoğlu da yer aldı. Boksörler kazandıkları madalyaları Başkan Koç'a takdim etti.

"BAŞARILAR DEVAM EDECEK"

Avrupa Boks Şampiyonası’nda kazanılan başarılardan dolayı yaşadığı mutluluğu dile getiren Başkan Koç, "Boks şubemizin başarıları yıllardır devam ediyor. İnşallah bu sene de olimpiyatlarda üstüne koyarak devam edecek. Kotalar tek tek geliyor. Hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Tabii takım sporları gibi değil, her boksörümüzün ayrı hocaları var, ayrı emekleri var, ayrı ter var. İnşallah Allah yolumuzu açık eder, şansımız bol olur. Şans da çok önemli. İnşallah bayrağımız en yüksekte havalandırılır. Sadece boksörlerimiz değil, Türkiye’yi temsil eden tüm atletlerimiz. Hem ülkemiz için hem Fenerbahçe'miz için olağanüstü başarılarla geçen bir olimpiyat diliyoruz. Bu ülkedeki herkesin dileyeceği, hemfikir olacağı konulardan bir tanesi. Ülkede herhalde hemfikir olunabilecek yegâne konulardan biri uluslararası başarılar. Allah yolumuzu açık etsin, şansımız da bol olsun" dedi.

Antalya Büyükşehir'in 19 Mayıs Futbol Turnuvası'nın şampiyonu belli oldu! Antalya Büyükşehir'in 19 Mayıs Futbol Turnuvası'nın şampiyonu belli oldu!

Koçlar 2

Kaynak: İHA