Antalya Büyükşehir Belediyesi Andızlı Mezarlığı'nda  bulunan kabirlerde yaşanan çökmeler dikkat çekiyor. Vatandaşlar mezar yapan firmaların malzemeden çaldıklarını, bu sebepten dolayı mezarlarda çökmeler olduğunu iddia ederken, yaşanan sağnak yağışlar da kabirlerin çökme nedeni arasında gösteriliyor. 

MEZARLAR KALİTELİ ÜRÜNLERLE YAPILMIYOR MU?

Vefat eden yakınlarının mezarlarını yaptırmak isteyen vatandaşlar Andızlı Mezarlığı çevresinde yer alan veya farklı bir yerde bulunan firmalarla anlaşıyor. Mezar yapım işi için anlaşılan firmanın mezarı yaparken kaliteli ürün kullanmadığı iddia edilirken, kalitesiz malzemelerden yapılan mezarların ise kısa süre içerisinde çöktüğü veya bozulduğu ifade ediliyor. 

ŞİDDETLİ YAĞIŞLARDA ÇÖKMELER DE ETKİLİ OLUYOR

Antalya’da yaşanan şiddetli yağışların ardından da mezarlarda çökme veya bozulmaların oluşabileceğine dikkat çekiliyor. Andızlı Mezarlığı'nda bozulan mezarlar vatandaşlar tarafından onarılmaya çalışılsa da çok sayıda mezarın çöktüğü veya ortadan ikiye yarıldığı gözleniyor. Vatandaşın bu noktadaki en büyük beklentisiyse yaşanan çökmeler nedeniyle oluşan hasarların karşılanması noktasında yetkililerin harekete geçmesi yönünde.  

EN DÜŞÜK MEZAR YAPIM İŞİ 12 BİN 500 LİRA

Antalya Muratpaşa ilçesinde yer alan Andızlı Mezarlığı’nda mezar yapım işinin en düşük 12 bin 500 liradan başladığı ifade edildi. Kabir yapan bazı işletmeler bu rakamın tavan fiyatının cenaze yakınlarının isteğine göre değiştiğini dile getirdi. Artan enflasyon nedeniyle mevcut ihtiyaçlarına yetişebilmekte zorlandıklarını belirten bazı vatandaşlarsa, yetkililerden kendilerine yardım eli uzatmasını bekliyor. 

TikTok Keşfet Saatleri 2024: TikTok’ta Keşfete Düşmek İçin En İyi Video Paylaşım Gün ve Saatleri! TikTok Keşfet Saatleri 2024: TikTok’ta Keşfete Düşmek İçin En İyi Video Paylaşım Gün ve Saatleri!

Muhabir: BÜLENT ÖNER