Antalya Kaş Adliyesi'nde geçtiğimiz Çarşamba günü Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile Avukat Hakan Tüzen arasında personel tuvaletinin kullanımına yönelik tartışma yaşandı. Avukat, başsavcının koruma polisi tarafından tuvaletten zorla çıkarıldığını iddia ederken, Başsavcı olayı Hakimler ve Savcılar Kurulu'na taşıdı. Antalya Kaş Adliyesi'nde, Başsavcı Gökhan Feyzoğlu'nun sözlü şiddetine ve güç gösterisine hedef olan Av. Hakan Tüzen'e destek vermek üzere olayın gerçekleştiği adliye önünde Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Antalya Barosu tarafından basın açıklaması yaptı.

"NEZAKETE AZAMİ ÖLÇÜDE DİKKAT EDİN"

TBB adına Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Avukat Hakları Merkezi Koordinatörü Av. Gökhan Bozkurt'un katıldığı açıklamada Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez, Yönetim Kurulu üyeleri ile Kaş'ta görev yapan çok sayıda meslektaş hazır bulundu. Av. Gökhan Bozkurt, TBB adına yaptığı açıklamada savunma makamını temsil eden avukatların Cumhuriyet savcıları, hakimler ve adliye çalışanları ile iletişimlerinde nezakete azami ölçüde dikkat ettiklerini, bu nezaketin istismar edilmesinin yargının ve yargıdan adalet bekleyen halkın da sorunu olduğunu söyledi. 

Baro Kınama (2)

"SÜRECİ SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ"

Yurttaşların adliyeden skandallar, ego savaşları, tuvalet üzerinden bile çıkarılabilen kavga haberleri değil yalnızca adalet beklediklerini hatırlatan Bozkurt, herkesi sorumlu davranmaya ve görevlerini layıkıyla yerine getirmeye davet etti. Meslektaşımıza yönelik saldırının hukuken karşılıksız kalmayacağını vurgulayan Bozkurt, olay anına ilişkin kamera kayıtlarının derhal muhafaza altına alınması talebinde bulundu. Bozkurt, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na da zaman geçirmeksizin harekete geçme çağrısında bulunurken, "Süreci Antalya Barosu ile birlikte sonuna kadar takip edeceğiz" dedi.

Antalya'da motosikletin çarptığı yaya, 26 günlük yaşam savaşını kaybetti Antalya'da motosikletin çarptığı yaya, 26 günlük yaşam savaşını kaybetti

ANTALYA BAROSU AVUKAT TÜZEN'İN YANINDA OLACAK 

Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez ve Avukat Hakları Merkezi temsilcisi de birer açıklama yaparak, Avukat Hakan Tüzen'e yönelik muameleyi kabul etmediklerini, izahı olmayan bu olaya ilişkin hukuki sürecin takipçisi olacaklarını kaydetti.

Kaynak: HABER MERKEZİ