1996 yılından günümüze sayısız konserleri ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanan Av. Cengizhan Gököz’ün şefliğini yaptığı Antalya Barosu Türk Sanat Müziği Korosu, geçtiğimiz akşam Merhum Bestekar Avni Anıl Eserleri 1. Konseri ile Muratpaşa Belediyesi Kültür Salon’unda bir kez daha sahne aldı. Güleda Keleş’in sunuculuğunu yaptığı konserde beraber ve solo eserler dinleyicilerin büyük beğenesini kazandı. Konserde Nihavent, Hicaz, Uşşak, Rast, Acemkürdi ve Kürdili Hicazkar makamlarından oluşan 20 eser seslendirildi.

ŞARKILAR GÖNÜLLERDE TAHT KURDU

Sazendelerin Hicaz Peşrev’i ile başlayan konserin ilk bölümünde koronun seslendirdiği eserlerin yanı sıra sırasıyla, Handan Aydos, Ebru Bilgin Tığlı, Hakkı Cengiz, Av. Yasemin Sönmez’in solo şarkıları ve Av.Tülay Arkan ve Av. Seçkin Arkan’ın düeti ile devam etti. Konserin ikinci bölümünde ise, üç eser icra eden koro ile birlikte Ziya Nur Sezen, Güleda Keleş, Av. Ceyhun Eke, Füsun Çetin Karabulut, Zeynep Karakuş Altun, Gülümser Sönmez ve Metin Can solo şarkıları ile gönüllerde taht kurdu. Konser izleyicilerin de eşlik ettiği Öyle Dudak Büküp Hor Gözle Bakma ve Safa Geldiniz Dostlar şarkıları ile sona erdi.

PLAKET VE ÇİÇEKLERLE ONORE EDİLDİLER 

Antalya Barosu Türk Sanat Müziği Koro’suna uzun süredir katılımları ile renk katan sazendelerinden  Kanun Sanatçısı Ömür Aziz Bölten ve Korist Solist Ebru Bilgin Tığlı’ya çiçek, Sunucu-Solist Güleda Keleş ve Neyzen Aslan Ülker’e de plaket sunumunu Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yadigar Gedik, koronun kurucusu ve aynı zamanda Antalya Barosu Eski Başkanlarından Av. Osman Güven, yine koro kurucularından ve eski şeflerinden Alper Önder adına TRT Antalya Radyosu Yapımcısı ve aynı zamanda Konyaaltı Türk Sanat Müziği ve Eski Dostlar Türk Sanat Müziği Koro Şefi Tayfun Yönlü, SDÜ Akademisyen Murat Kemal Keleş ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Daire Başkanı Av. Deniz Filiz yaptı. Son olarak Koro Şefi Av. Cengizhan Gököz’e de başarılı yönetimi dolayısı ile çiçek takdim edildi.

KORO NE ZAMAN KURULDU

Antalya Barosu Türk Sanat Müziği Koro’su 1996 yılında zamanın Baro Başkanı Avukat Osman Güven’in öncülüğünde, Av. Alper Önder, Av. Cemal CahirHordacı ve Av. Cengizhan Gököz’ün katkıları ile kuruldu. Koronun ilk şefliğini 14 yıl boyunca Av. Alper Önder yaptı. Ardından şefliği Av. Cemal Cahit Hordacı üstlendi. Bir süre sonra bayrağı teslim alan ve halen de devam eden Av. Cengizhan Gököz koronun şefliğini üstlendi. Koro çalışmalarını Antalya Barosunun kendi binasında sürdürmekte.

Kemer'de çifte sanat Kemer'de çifte sanat

Muhabir: MEHMET DOĞAN