Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yüzlerce farklı etkinliğe imza attı. Konyaaltı Beach Park’ta düzelnene konsere ünlü DJ Burak Yeter katıldı. Antalyalılar için unutulmaz anlara imza atan ünlü Dj 15 metrelik astronot heykeli ve iki yıldır hazırlandığı 'One Day in Space' adlı projesiyle akıllardan uzun yılar çıkmayacak bir konser verdi. Gecenin sonunda Burak Yeter’in menajeri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e astronot kostümü hediye ederken, Başkan Böcek ise gençlere Atatürk’ün yolunu takip etmelerini söyledi. 

ANTALYA'DA 19 MAYIS ÇOŞKUSU DEVAM EDİYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için çeşitli etkinlikler düzenledi. Şölen havasına dönüşen Antalya’da Milli Mücadelenin ve Kurtuluşun ilk adımı tam 105 yıl önce bugün 19 Mayıs 1919 tarihinde atıldı. 19 Mayıs heyecanı heyecanı bütün kenti sararken Antalyalılar, bayramı büyük bir coşkuyla kutlamaya devam ediyor. Bugün gerçekleşecek fener alayı ve daha birçok farklı etkinlik ile 19 Mayıs kentte görülmemiş bir şekilde kutlanacak. 

Antalya 19 Mayıs Kutlması 2 

ANTALYALILAR UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI 

Etkinlikler kapsamında Konyaaltı Beach Park’ta gerçekleşen DJ Burak Yeter konseri, muhteşem anlara sahne oldu. Sahnenin 360 derece dönmesi sayesinde DJ Yeter, Beach Park’ı dolduran binlerce Antalyalı önünde büyük bir konser verdi. Beach Park’ın her yerinden izlenebilen konser, Antalyalılara unutulmaz anlar yaşattı. Işıkların ve alevlerin dans ettiği konserde Antalyalılar, DJ Yeter’in müzikleriyle adeta büyülendi. 

BAŞKAN BÖCEK'TEN ANLAMLI BİR MESAJ 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Beach Park’ı dolduran binlerce vatandaşın önünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Başkan Böcek konuşmasında gençlere seslenerek onların Atatürk’ün yolunda ilerlemesini tavsiye etti.  Atatürk’ten alıntı yapan Başkan Böcek, gençlere anlamlı bir 19 Mayıs mesajı vererek her zaman Atatürk'ün yolunda ilerleyeceklerini söyledi.. 

MUHİTTİN BÖCEK ASTRONOT OLDU

Kısa süre içinde kapsül ve helyum balonla 55 bin fite, stratosfere kadar çıkarak iki yıldır hazırlandığı 'One Day in Space' adlı projesiyle bir saatlik canlı performans sergilemeye hazırlanan DJ Yeter'in, bu projenin tanıtımı için yaptırdığı 15 metrelik astronot heykeli de konserde büyük ilgi topladı.  Konser sonrası Burak Yeter'in menajeri ve aynı zamanda kuzeni olan Erdinç Atilla, Başkan Böcek için yaptırılan astronot ceketini Başkan Böcek’e takdim etti. Başkan Böcek de Burak Yeter’e çiçek ve plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti.


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP