Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın Elmalı ilçesinde vatandaşların kendilerine ilettiği talepleri geri çevirmiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Yemi Projesi kapsamında Elmalı Yuva Mahallesi’nde 9 yetiştiriciye yüzde 15’i hibeli 366 çuval yem desteğinde bulundu. Muhittin Böcek yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta Elmalı’nın Yuva Mahallesi’ne 13 milyonluk yatırımla çok amaçlı salon kazandırmıştı. 

ELMALI’DA YETİŞTİRİCELERE YEM DESTEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi artan fiyatlar nedeniyle hayvanlarına yem almakta zorlanan besicilerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Antalya Korkuteli’nde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara 36 ton süt yemi desteği veren Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Elmalı’da o işe el attı.  Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Yemi projesi kapsamında Elmalı Yuva Mahallesi’nde 9 yetiştiriciye yüzde 15’i hibeli 366 çuval yem desteği yaptı.

Antalyalı gençlerin yerel yönetimlerden beklentileri… Bakın gençlerin talepleri neler? Antalyalı gençlerin yerel yönetimlerden beklentileri… Bakın gençlerin talepleri neler?

KORKUTELİ’NDE 9 KÖYDE DAĞITIM YAPILDI

Yerelden kalkınmaya büyük önem veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kırsal bölgelerdeki üreticilere desteklerini arttırarak devam ettiriyor. Destekler kapsamında Korkuteli ilçesine bağlı Bozova, Çomaklı, Dereköy, Esenyurt, Kırkpınar, Küçükköy, Yazır, Yelten ve Yeşilyayla mahallelerinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yüzde 15 hibeli süt yemi desteği sağlanmıştı. Sadece Korkuteli ile yetinmeyen Büyükşehir, Elmalı’nın Yuva Mahallesi’ndeki 9 üreticiye toplam 366 çuval süt yemi desteğinde bulunuldu. Proje kapsamında 1 ila 5 tane sağmal büyükbaş hayvanı olan üreticilere yıl boyunca hayvan başına ayda bir 300 kilo yem desteği verilmeye devam edilecek.

ELMALI YUVA'DA 13 MİLYONLUK YATIRIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Yuva Mahallesi’nde halkın düğün, mevlit ve toplantı gibi etkinliklerini yapabileceği çok amaçlı salon talebi üzerine harekete geçerek, proje başlatmış, Yuva’da 1206 metrekare alan üzerinde 610 metre kapalı alan sahip çok amaçlı salon inşa etmişti. 13 milyon 777 bin TL’lik bir yatırım ile tamamlanan çok amaçlı salonda mutfak, hazırlık odası yer alıyor. 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN