Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olup, 127 türde 1400'ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapmıyor. Park, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla büyük küçük tüm ziyaretçilere kapılarını ücretsiz açacak. Sevimli dostlarla çocukları buluşturacak özel etkinlikler de düzenleyecek.

EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ 

Doğa Koruma, Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün organizasyonu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğiyle gerçekleştirilecek olan bu özel gün, çocuklar için eğitici ve eğlenceli etkinliklere sahne olacak. Çocuklar, doğal yaşam parkını gezerek merak ettikleri hayvanları yakından görme fırsatı bulacak.

ÇOCULAR İÇİN UNUTULMAZ BİR GÜN 

Çocuklar, parkı gezerken hem eğlenecek hem de doğayı ve hayvanları daha yakından tanıma fırsatı elde edecek. Boyama etkinliği gibi çeşitli aktivitelerle de keyifli vakit geçirecek.

HAYVAN HAKLARINA FARKINDALIK

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, hayvan haklarını ve doğayı koruma bilincini artırmak adına önem taşıyor. Bu özel gün, toplumu hayvanları koruma konusunda daha bilinçli hale getirmeyi amaçlanıyor. Antalya Doğal Yaşam Parkı'nın bu anlamlı günde kapılarını ücretsiz açarak, toplumun bu konudaki farkındalığını artırmayı hedefliyor.