Eğitim Bir Sen Antalya Şubesi tarafından Kepez Kent Ormanı Macera Park’ta sendika üyesi annelere özele bir piknik etkinliği düzenlendi. Yoğun bir katılım gören etkinlikte konuşan Başkan Eyüp Bülent Miran, “Anneler gününde yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelediğimiz Anneler Gününe özel olarak düzenlediğimiz piknik organizasyonunu gerçekleştirdik. Katılan, emeği geçen herkesi kutluyor, tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.

“HER ŞEYDEN ÖNCE BİR VEFA BORCUDUR”

Annelerin topluma katkısı hakkında konuşan Başkan Miran, annelere hakkettikleri değerin verilmesinin bir vefa borcu olduğuna dikkat çekti. Başkan Miran, “Bizleri hiçbir karşılık beklemeden özveri ile yetiştiren annelerimizin, sağlıklı ve bilinçli bir topluma katkısı inkâr edilemez bir gerçektir. Ailenin ve toplumun temel taşı olan annelerimize hak ettikleri değeri vermemiz her şeyden önce bir vefa borcudur. Çünkü anneler, çocukları doğuran değil, aslında toplumu doğuran, dolayısıyla yarınlarımızı şekillendiren en saygıdeğer varlıklarımızdır” şeklinde konuştu. 

“İLK OLARAK ANNELERİMİZDEN ÖĞRENDİK “

Pikniğe katılan misafirlere teşekkür eden ve düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Miray, Dayanışma ve sorumluluk duygusunu, zorluklarla mücadele etme bilincini; şefkati, merhameti, ahlaki ve mutluluğu eğitim-öğretim hayatimizin ilk öğretmenleri olan annelerimizden öğrendik” diye konuştu. 

 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP