Antalya Havalimanı'nda gece saatlerinde görevli 4 polis ve 38 özel güvenlik görevlisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Sabah saatlerinde 11 personel taburcu edildi.

42 PERSONEL ZEHİRLENDİ

Antalya Havalimanında çalışan bazı personelin gece saatlerinde ishal, kusma, halsizlik zehirlenme belirtileri görüldü. Bunların üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. 42 personel kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Hastanede tedaviye alınan görevlilerden 11'inin taburcu edildiği öğrenildi.

Antalya'nın gündemindeki kaza! 1,5 yaşındaki bebek de öldü Antalya'nın gündemindeki kaza! 1,5 yaşındaki bebek de öldü

YEMEKLERLE İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI 

Antalya Havalimanı Hudut Mülki İdare Amiri Suat Seyitoğlu, yemekle ilgili inceleme ve araştırma yapmaları için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden ekip istediklerini, gerekli numunelerin alındığını ve incelemelere başlanıldığını söyledi.

Antalya Havalimanı Uçaklar

ZEHİRLENMENİN KAYNAĞI TAVUK OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Yemek dağıtımını firmanın yaptığını anlatan Seyitoğlu, "Tavuktan zehirlenme var. Akşam yemeğinde tavuk çıkmış, hastaneye başvuran 4 polis ve 38 güvenlik görevlisi. Durumu ağır olan yok. Üst düzey tedbir alacağız. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil, gerekli cezai işlemler uygulanacak." diye konuştu.


 

Kaynak: AA