Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi Cuma günü toplanacak olan Parti Meclisi (PM) toplantısında bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının açıklanacağını duyurdu. Adı açıklanacak büyükşehir belediyeleri arasında Antalya da yer alıyor. Diğer yandan Antalya’da 74 sivil toplum kuruluşu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Ümit Uysal’ı görmek istediklerine yönelik parti genel merkezine tavsiyede bulundu.

MUHİTTİN BÖCEK Mİ YOKSA ÜMİT UYSAL MI?

Cuma günü toplanacak olan CHP Parti Meclisi toplantısında aday isimler son kez masaya yatırılacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı PM toplantısının ardından kamuoyuyla paylaşılacak. CHP tarafından Antalya genelinde yapılan son anketlerin sonuçları parti genel merkez yönetimine sunuldu. Anketlerde Ümit Uysal ön plana çıkarken, Muhittin Böcek’in ankette geri sırada olduğu kulis bilgisi olarak bildirildi.

ANTALYA’DA 74 STK, ÜMİT UYSAL’DAN YANA TAVIR SEGİLEDİ

Antalya’da faaliyet gösteren 74 sivil toplum kuruluşunun Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne Büyükşehir Belediye Başkan Aday ismi olarak Ümit Uysal’ı istediklerini ilettikleri ifade edildi. Cuma günü toplanacak olan Parti Meclisi toplantısında aday isim konusunda son nokta konulacak. Antalya’da AK Parti ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday isimlerini daha önce açıklamıştı. CHP Antalya örgütlerinde yerel seçime az bir süre kala Büyükşehir Belediye Başkan aday ismin henüz açıklanmamış olması tepkilere neden oldu.

CHP’li Böcek’ten afiş tepkisi! CHP’li Böcek’ten afiş tepkisi!

Muhabir: BÜLENT ÖNER