Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizmde Kemer'in potansiyelini daha da artırmak için önemli bir adım attı. İngiltere’nin önde gelen tur operatörlerinden Jet2 yetkilileriyle online olarak görüşmesinin ardından yapılan 60 bin avroluk tanıtım anlaşması kapsamında Jet2, Kemer'e 510 bin koltuk sözü verdi.

KEMER'DE İNGİLİZ ATAĞI! TANITIM İÇİN ANLAŞTILAR 

Kemer Belediyesi, İngiltere'nin önde gelen tur operatörlerinden Jet2 ile yapılan anlaşma kapsamında tanıtım atağına hız verdi. Başkan Topaloğlu, Jet2 yetkilileriyle online olarak gerçekleştirilen görüşmede, Kemer'in turizm olanakları ve cazibesini vurguladı. Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz'ın uzaktan bağlantı kurduğu görüşmede, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) As Başkanı Ayhan Çakıcı ve Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez de yer aldı.

KEMER'E GELEN İNGİLİZ SAYISINDA YÜZDE 213 ARTIŞ YAŞANDI 

Görüşmede, Jet2 ile yapılan 60 bin avroluk tanıtım anlaşmasının ardından İngiltere pazarıyla ilgili veriler paylaşıldı. Jet2 ile yapılan anlaşma sonrasında Kemer'e gelen İngiliz misafir sayısında geçen seneye oranla yüzde 213 artış olduğu belirtildi. Ayrıca şu ana kadar İngiltere’den 9 bin 600 erken rezervasyon yapıldığı kaydedildi. Bu seneki turizm sezonunda İngiltere'nin 11 farklı şehrinden haftada 83 uçuş yapacak olan Jet2 yetkilileri, Kemer kapasitesini yüzde 9 oranında artırmak istediklerini belirtti. 

İNGİLTERE'DEN YARIM MİLYON TURİST SÖZÜ 

Jet2 yetkilileri, Kemer'e yönelik talebin artması üzerine 2025 kış aylarında açık otel arayışında olduklarını ifade etti. Başkan Topaloğlu, yapılan anlaşmanın Kemer turizmine olumlu katkılar sağladığını ve bu yılın Kemer için oldukça başarılı bir turizm sezonu olacağını dile getirdi.  Öte yandan Jet2 yetkilileri, Kemer'e gelen İngiliz misafirlerin yüzde 78'inin aile tatili için gelenler olduğunu kaydetti.  Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, İngiltere’nin önde gelen tur operatörlerinden Jet2 yetkilileriyle online olarak görüşmesinin ardından yapılan 60 bin avroluk tanıtım anlaşması kapsamında Jet2, Kemer'e 510 bin koltuk sözü verdi. 

Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu

İNGİLTERE İLE ANLAŞMA MEYVELERİNİ VERİYOR 

Jet2 ile daha önce 60 bin avroluk tanıtım anlaşması imzaladıklarını hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Yaptığımız anlaşma meyvelerini vermeye devam ediyor. İngiltere’den gelen misafir sayılarımızda büyük bir artış var. Bu sene Kemer için 510 bin uçak koltuğu ayırmışlar. Kemer’imize gelen İngiliz misafir sayısında geçene seneye oranla yüzde 213 artış olduğunu söylediler. Bu bizim için çok önemli. 2025 yılının kış aylarında Kemer’de açık otel aradıklarını belirttiler. Kış turizmini de canlandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl iyi bir turizm sezonu bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Kemer Belediyesi-Bülten