Antalya’da 31 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den CHP’ye geçen Kepez Belediyesi iflasın eşiğinden döndü. Mesut Kocagöz’ün tutukluluğu nedeniyle Refik Emre Altekin’in Başkan Vekilliğinde toplanan Kepez Belediye Meclisi aldığı kararlarla ilçe belediyesine yönelik haciz işlemlerinin önüne geçti.  

BÜTÇE HESAPLARI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Kepez Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında 9 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısına ise belediye bütçesiyle ilgili başlıklar damga vurdu. Meclis toplantısında 2023 yılı Taşınır Kesin Hesabı ile 2023 yılı Bütçe Kesin Hesabı görüşüldü. İlk oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen taşınır kesin hesabı ile bütçe kesin hesabı meclisin ikinci oturumunda komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi. 

“Suçlu gen değil, yaşam şekliniz” “Suçlu gen değil, yaşam şekliniz”

HACİZLERİN ÖNÜNE BÖYLE GEÇİLDİ

Mayıs ayı meclis toplantısının bir diğer gündem maddesiyse gayri nakdi kredi teminatı oldu. Söz konusu gündem maddesinin görüşülme nedeninin, önceki yönetim döneminde belediye aleyhine açılan davalar kesinleşmemesine rağmen, davacılar tarafından başlatılacak icra takiplerinin belediyeye ait banka hesaplarına, taşınır ve taşınmazlara haciz konulmasının önüne geçmek olarak açıklandı. Belediye yönetimine, davaların kesinleşmesine kadar geçecek sürede kullanılmak üzere 100 milyon TL'ye kadar yurt içinde yerleşik kamu ve özel bankalardan teminat mektubu alınması için yetki veren teklif, mecliste görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU