Antalya’nın Kepez ilçesinde, ilçe belediyesince 8 mahalleyi kapsayan doğal gaz çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla 16 bin konut temiz enerji konforuna kavuşacak. 

KEPEZ’İN 8 MAHALLESİNE BÜYÜK YATIRIM 

Kepez Belediyesi, ilçe halkını temiz enerji konforuyla buluşturuyor. Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerindeki 87 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile Kepez’de 16 bin konut temiz enerji konforuyla tanışacak. 

2 MAHALLEYE 30 KİLOMETRELİK DOĞAL GAZ HATTI

Kepez’in 8 mahallesindeki doğal gaz çalışmalarını yakından takip eden Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, “Kepez halkını sağlıklı ve temiz enerjiyle buluşturmak üzere çalışmalarımız başladı. Hüsnü Karakaş ve Sütçüler de toplam 30 kilometrelik çalışma yapılacak. Hüsnü Karakaş mahallemizdeki çalışmayı bayram sonunda bitirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

ÇALIŞMALAR BAYRAM SONUNA TAMAMLANACAK 

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül ise “Hüsnü Karakaş mahallemizde ve ardından devam edecek olan Sütçüler mahallemizdeki doğal gaz hattı çalışmasının yapım aşamasındayız. Hüsnü Karakaş’taki çalışmalarımızı bayram sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın daha temiz enerjiye ulaşabilmesi için ekiplerimiz Sütçüler Mahallesi’ndeki çalışmalarına hız verecek“ diye konuştu. 

87 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI  

Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukçu da, “2024 yılı yatırım çalışmaları kapsamında toplamda 87 km. ana hat imalatı planlıyoruz. Bulunduğumuz bölgede Hüsnü Karakaş ve Sütçüler bölgesinden oluşan proje 30 km’yi kapsıyor“ açıklamasında bulundu.  

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN KOCAGÖZ’E TEŞEKKÜR 

Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar ise doğal gaz hizmetinin mahalleye gelmesinde emeği geçen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve Başkan Vekili Refik Emre Altekin’e teşekkür etti. Doğalgaz çalışmalarının başladığını gören mahalle halkı sevinçlerini dile getirdiler. Vatandaşlar; çalışmaların bu kadar erken başlamasını beklemediklerini belirterek, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e doğal gaz çalışmaları için teşekkür ettiler.  


 

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ