Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam vergilerinin ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor.

KEPEZ’DEN VATANDAŞA UYARI

Kepez Belediyesi, 31 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona erecek olan vergi ödemeleri için vatandaşları uyardı. Belediye, vatandaşların mağdur olmaması adına çeşitli önlemler aldı. Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlar için gerekli kolaylıkları sağlayan belediye personeli, bu kişilerin vergi ödemelerini rahatça yapabilmeleri için destek veriyor. 

MOBİL VEZNE DEVREDE

Vergi ödemelerinde yaşanacak yoğunluk nedeniyle ilçede gezici olarak hizmet veren ‘Mobil Vezne’ de belediye bahçesinde vatandaşlara hizmet veriyor.  Vatandaşlar, belediye hizmet binasına girmeden de vergi ödemelerini ‘Mobil Vezne’den rahatça yapabilecekler.

Mobil Vezne

İNTERNET ÜZERİNDEN ÖDEME SEÇENEKLERİ

Vatandaşlar, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam Vergilerini Kepez Belediyesi veznelerinden, tüm Halkbank Şubelerinden veya belediyenin www.kepez-bld.gov.tr resmi internet sitesindeki ‘İnteraktif Belediyecilik’ bölümünde bulunan ‘Vergi Ödeme’ kısmını tıklayarak ödemelerini gerçekleştirebilirler. 

2’NCİ TAKSİT ÖDEMELERİ KASIM’DA 

Emlak Vergisi 1. Taksit ödemeleri 2024 yılı için 1 Mart’ta başlamıştı. 31 Mayıs Cuma günü sona erecek olan Emlak Vergisi’nin 1. Taksit ödemelerini gerçekleştirmeyen vatandaşlara bu tarihten sonra yapılacak işlemler için gecikme zammı uygulanacak. Emlak Vergisi 2. Taksit ödeme tarihi ise Kasım’da. 

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ