Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı yoğunluğu bugün itibariyle sona erdi. Binlerce insan bayram için kente adeta akın etti. Bazı ilçelerde nüfusu ise 1 milyona kadar ulaştı. Bu süreçte insanların en çok ilgi gösterdiği yerler ise sahiller oldu. Sahillerle ilgili yapılan bir paylaşım ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Paylaşımda yere sigara izmariti atan vatandaşlar için saksı konulurken "Kumsala siagara dikmeyin, biz diktik yetişmiyor. Kumsalda ayak iziniz kalsın."  yazısı ise dikkatleri üzerine çekti.

BAYRAM TATLİ BUGÜN İTİBARİYLE SONA ERDİ 

Antalya 9 günlük Kurban Bayramı boyunca büyük bir yoğunluk yaşadı. Bayram boyunca bazı ilçelerin nüfusları 1 milyonu bile geçti. Bu süre boyunca ziyaretçilerin en çok gittikleri yerlerden biri ise kumsallar oldu. Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili yerli yabancı demeden binlerce vatandaşa bayram boyunca ev sahipliği yaptı. Bugün itibari ile tatilin sona ermesine rağmen sahilde yoğunluk ise hala devam ediyor.

Konyaaltı Sahili Terich (1)

KONYAALTI SAHİLİ'NDE İNSAN YOĞUNLUĞU OLUŞTU

Kurban Bayramı dolayısıyla otellerin tamamen dolduğu Antalya'da, 9 günlük tatilin sona ermesine rağmen Konyaaltı Sahili'nde büyük bir insan yoğunluğu oluştu. Sabahın erken saatlerden itibaren sahile gelenler, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkardı. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 29,5 derece ölçüldüğü kentte nem oranı yüzde 50'yi geçti. Sahile gelenlerden bazıları Akdeniz'in mavi sularında kulaç atarken, bazıları sahilde güneşlenmeyi tercih etti. Tatilciler kumsalın keyfini çıkarırken bazı işletmelerin ise yere sigara izmarit, atan tatilciler için aldığı önlem ise gündem oldu.

Konyaaltı Sahili Güneşlenen Turistler-1

'SİGARA İZMARİTLERİNİZ DEĞİL AYAK İZLERİNİZ KALSIN'

Sosyal medya hesabından 'Antalya’dan bir anı' adı altında paylaşım yapan bir vatandaş bir anda sosyal medyada gündem oldu. Paylaşımında kumsala sigara izmariti atan vatandaşları uyarı niteliğinde bir yazı ve sigara izmaritlerinin atılması için saksının koyulduğu görüldü. Uyarıda,  “Kumsala sigara dikmeyin, biz diktik yetişmiyor. Kumsalda ayak iziniz kalsın!” yazsısı yer aldı. Bu paylaşım sosyal medyada gündem olurken kumsallarda sigara izmariti bırakan vatandaşlar içinse farkındalığı artırmak adına güzel bir fikir olması büyük takdir topladı.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP