Turizmin başkenti Antalya, bu defa Muaythai Gençler Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yaparak dünya çapında dikkatleri üzerine çekiyor. Kemer ilçesinde düzenlenen bu prestijli organizasyon, Türkiye Muaythai Federasyonu ve Uluslararası Muaythai Federasyonu'nun (IFMA) ortaklaşa düzenlemesiyle gerçekleştiriliyor.

HEYECAN DOLU İLK GÜN

Şampiyonanın ilk günü, dünya genelinden genç sporcuların heyecan dolu müsabakalarına sahne oldu. 10-11 yaş çocuklar, 12-13 yaş yıldızlar, 14-15 alt gençler, 16-17 üst gençler ve 23 yaş altı sporcuların madalya için kıyasıya mücadele ettiği bu gün, izleyenler için adeta bir festivale dönüştü.

TÜRKİYE’DEN 120 SPORCU YARIŞIYOR

Türkiye’den de şampiyonaya 120 sporcu katılırken, minik, yıldız, genç ve 23 yaş altı kategorilerinde yarışacak olan sporcular, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için ter döküyor.

TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ DÜNYAYA TANITILACAK

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, şampiyona hakkında yaptığı açıklamada tüm sporculara başarılar diledi. Yıldız, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılında bu organizasyonu en iyi şekilde, profesyonel bir ekip anlayışıyla gerçekleştirdiklerini ve Türk misafirperverliğini dünyaya göstermek istediklerini belirtti. Başkan Yıldız,

Cumhuriyetin 100. yılında talip oldukları bu organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştirebilmek ve Türk misafirperverliğini dünyaya tanıtabilmek adına titiz ve özenli bir çalışma yürüttük” dedi.

ŞAMPİYONA 7 EKİM’DE SONA ERECEK

7 Ekim'e kadar devam edecek olan Muaythai Gençler Dünya Şampiyonası, dünya genelinden gelen genç sporcuları ve spor severleri bir araya getirerek, dostluk ve rekabetin harmanlandığı bir atmosfer sunuyor.