Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'nde iki yıldır çeşitli atölyelerde eğitim alan öğrenciler kep giyip, tören ile bitirme belgelerini Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Emine Erkal’ın elinden aldılar.

MEZUNET TÖRENİNDE MİNİ BİR DEFİLE YAPILDI

7 Haziran Cuma günü Olgunlaşma Enstitüsü'nün Kaleiçi’ndeki merkez kampüsünde gerçekleşen mezuniyet töreninde, seramik ve cam teknolojisinde eğitim alan 1. ve 2. sınıfların eserleri sergilenirken; Giyim Üretim Teknolojisi bölümünün tasarlayıp ürettikleri giysiler öğrenciler tarafından mini bir defileyle sunuldu. Tören Enstitü Müdürü Emine Erkal’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında Olgunlaşma Enstitüsü'nün büyük bir misyonu üstlendiğini bunu öğrenciler, öğretmenler ile başardıklarını belirterek. Kurum çalışanlarına, dışardan destek verenlere ve öğrencilere çok teşekkür etti.

"BİZ SANATTA BİRLEŞTİK"

Bir amaç uğruna birlikte olabilmenin önemine dikkat çeken Erkal, "Sevgili mezunlarımız siz bizim iyilik meleklerimizsiniz. Biz sanatta birleştik. Biz sanatta el ele yürüdük. Öğretmenlerimiz o kadar güzel yol gösterdiler ki, her biriniz işinizde bir usta oldunuz. Sabırla bu yolculukta bizimle olduğunuz için Antalya Olgunlaşma Enstitüsü tüm personeli adına teşekkür ediyorum"  dedi.

TÖREN DEFİLE VE KEP TÖRENİYLE SON BULDU

Ardından giyim teknolojileri öğretmeni ve bölüm öğrencileri adına yapılan konuşmalar sonrası, seramik ve cam teknolojileri öğretmeni Hatice Evcan Sönmez’in öğrencilerinden Yeşim Ertan’da ‘Olgunlaşma Enstitüleri'nin taşıdığı, geçmişin geleceğe aktarılmasındaki rolü, okulda geçirdiği iki yıl boyunca daha çok fark ettiğini ve bunun parçası olmaktan duyduğu gururu belirtti. Ertan üstlendikleri misyonu layıkıyla yerine getiren Okul Müdürü Emine Erkal’a, tüm idari kadro ve öğretmenlere teşekkür ederek bölüm öğretmeni  Hatice Evcan Sönmez’in tüm özverili emeklerinin çok değerli olduğunu ifade etti. Ardından defile ve kep töreniyle, kep atma ile mezuniyet töreni sonlandı.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN