Ramazan Bayramı öncesinde Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde büyük yoğunluk yaşanıyor. Çok sayıda otobüs firması taleplere cevap verebilmek için ek sefer düzenlemeye başladı. Bayramı sevdiklerinin yanında geçirmek isteyen çok sayıda Antalyalı ise dünden itibaren yola koyuldu. 

YOĞUNLUK BAYRAM SONUNA KADAR SÜRECEK

Antalya Otogarı'nın içinde araç ve yolcu hareketliliği yaşanırken, birçok otobüs firması ek sefer koydu. Bazı vatandaşlar gidecekleri yere bilet bulamazken kimi de fiyatların yüksekliğinden şikayet etti. Yolcu yoğunluğunun bayram sonuna kadar devam edeceğine dikkat çeken firma yetkilileri, vatandaşları erken bilet almaları konusunda uyardılar. 

"İNSANLARI SEVDİKLERİNE ULAŞTIRIYORUZ"

Bayram tatili nedeniyle şehir dışına gitmek için otogarda yoğunluk oluşturan vatandaşlar, esnafın da yüzünü güldürdü. Otobüsler tam kapasite yola çıkarken firmalar ise mağduriyetin oluşmaması için ek seferlere başladı. Yaşadıkları yoğunluğun kendileri açısından gayet iyi olduğunu belirten firma çalışanları ise “Araçlarımız dolu gidip geliyor. Firmamız ek seferlere de başladı. İnsanları ailelerine yetiştirmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Araç içerisinde vatandaşlara elimizin yettiği kadarıyla hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

DENETİMLER ARTIRILDI

Antalya Otogarı çıkışında trafik polisleri oluşturdukları denetim noktasında otobüsleri durdurdu. Şoförlerin evrak ve belgelerini kontrol eden ekipler, yolcuları da emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. Polisler, yolcuların bayramını da kutladı.

Muhabir: BÜLENT ÖNER