Antalya’nın Serik ilçesinde seyir halinde olan ve içinde otel işçilerini taşıyan servis önüne çıkan otomobile çarpmamak için manevra yapınca kontrolü kaybetti ve refüje çıkıp ardından tel çitlere çarparak yan yattı. Servisin içindeki 19 personel ise yaralandı

SERİK’TE İŞÇİLERİ TAŞIYAN SERVİS DEVRİLDİ

Kaza, Antalya’nın Serik ilçesinde D-400 karayolu üzerinde sabah saat 07.15 sıralarında meydana geldi. Otele personel götüren Osman Ali Kaplan'ın kullandığı servis aracı, sürücünün önüne çıkan otomobile çarpmamak için manevra yapması sonucu yağış nedeniyle kayganlaşan yolda önce refüje çıktı, ardından tel çitlere çarparak yan yattı. Kazayı görenlerin 112 Çağrı Merkezine haber vermesi sonucu çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi bölgeye gönderildi. Yaralılar, yapılan ilk müdahalenin ardından Serik Devlet Hastanesi ve özel hastanelere kaldırıldı.

İÇİNDE 19 YOLCU VARDI

Midibüs sürücüsü Osman Ali Kaplan, yaşanan kazayla ilgili şunları söyledi; "Hızım 70'di. Taksinin biri aniden önüme kırdı. Hafif frene basınca refüje doğru araç kaydı ve yan yattı. İçinde 19 yolcu vardı" şeklinde konuştu.

“ŞOFÖR FRENE BASINCA ARABA YAN YATTI”

Kaza anını gören Mehmet Şükür isimli bir vatandaş, "Şoför frene basınca araba yan yattı. Ondan sonra 112'yi aradık, otel servisi olduğunu söyledik. Geldiler müdahale ettiler" diye konuştu.

                                    

Kaynak: İHA