Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, korsanla mücadelenin bu dönem en etkin şekilde sürdürüleceğini söyledi. SGK Antalya İl Müdürü Ali Duru’yu ziyaretinde konuşan Alkan, odalalarına kayıtlı üyelere uygulanan SGK denetimlerinin korsan taşımacılara da uygulanması önerisinde bulundu. 

Mersin’de kıran kırana! Kurban pazarlıkları başladı Mersin’de kıran kırana! Kurban pazarlıkları başladı

KORSAN TAŞIMACILIK KARŞISINDA ANTALYA ÇARESİZ

Geçtiğimiz yıl turizm sezonunda Antalya genelinde korsan taşımacılık yapan 25 binin üzerinde aracın yer aldığı ifade edilmişti. Antalya Valiliği koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde yüzlerce korsan araç yakalanmıştı. Tüm bunlara rağmen Antalya genelinde korsan taşımacılığın önlenmesi konusunda beklenen ilerleme kaydedilemedi. 

ANTALYA ŞOFÖRLER ODASI'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU 

Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü son 3 yılda kentte korsan taşımacılık ile mücadele kapsamında yapılan denetimleri kamuoyuna duyurmak amacıyla bir yazılı açıklama yaptı. Yapılan denetimler hakkında konuşan Başkan Alkan, Antalya'da korsan taşımacılık ile mücadele noktasında yapılan çalışmalar için Antalya Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na teşekkür etti. Alkan, "Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek ve korsana geçit vermeyeceğiz" dedi.

SGK İL MÜDÜRÜ'NE SORUNLARI ANLATTI

Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, SGK İl Müdürü Ali Duru’yu ziyaret etti. Ziyaretin ardından Alkan şu açıklamalarda bulundu:

"SGK Antalya İl Müdürümüz Sn. Ali Duru'yu ziyaretimizde hem  yolcu güvenliği hem de devletimizin vergi kaybının önüne geçmek amacıyla taksici esnafımıza yapılan bağkur, sigorta kaydı gibi sıkı denetimlerin, paylaşımlı yolcu taşımacılığı adı altında, korsan yollarla taşımacılık yapan oluşumlara da uygulanması için kendisiyle görüş alışverişinde bulunduk. Korsanla mücadelede yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalarımızda oluşan dosyamızı kendilerine sunduk. Esnafımızın Emeğini ve Hakkını savunmak için her platformda çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Muhabir: BÜLENT ÖNER