İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla Antalya Valiliği'nde oluşturulan 'Açık Kapı' bürosu, taraflarına yapılan başvuruları sonuçlandırmaya devam ediyor.

Antalya Valiliği öncülüğünde hizmet vermeye devam eden Açık Kapı Şube Müdürlüğü'ne bizzat gelerek veya elektronik ortamda yapılan vatandaş başvuruları açık kapı sorumluları tarafından elektronik sisteme kaydedilip konusu gereği ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilerek 7 iş günü içinde cevaplandırılmakta olup SMS yoluyla başvuru sahibine bilgilendirme yapılıyor.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Vatandaşlar, elektronik olarak ya da valilik ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerine yazılı olarak taleplerinizi iletebiliyor. Yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri, SMS hizmeti ile vatandaşlara bildiriliyor. 
 
Antalya ilinde Antalya Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğü'nce ve 19 (on dokuz) İlçe Kaymakamlığında (Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmelı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik) bulunan Açık Kapı birimlerince hizmet veriliyor. 

Antalya Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğü, Bayındır Mh. Gazi Bulv. 07030 Muratpaşa/Antalya adresinde hizmetlerini sürdürüyor. Vatandaşların talep, istek ve önerilerine ise 0 242 245 66 66 nolu hat üzerinden yanıt veriliyor. 


 

Muhabir: DUYGU TEKİN