Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu Anneler günü dolayıyla ‘Annelerin ve Anneliğin Değerini Bilmek’ temalı mini bir yemek yarışması düzenledi. Antalya Valisi Hulusi Şahin’in yarışmacı, Eşi Ebru Şahin’in de jüri olarak katıldığı yarışmada renkli görüntüler ortaya çıktı. Jüri heyeti yarışmanın birincisini seçmek ve puanlama yapmak da epey zorlandı. 

Antalya'da bugün (25 MAYIS) bu yollara dikkat! Trafiğe kapalı olacak Antalya'da bugün (25 MAYIS) bu yollara dikkat! Trafiğe kapalı olacak

VALİ ŞAHİN EŞİNİN JURİ OLDUĞU YEMEK YARIŞMASINA KATILDI

Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu’nun anneler gününe özel gerçekleştirdiği etkinlik Gastronomi Topluluğu yemekhanesinde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında yapılan menemen yarışmasına Antalya Valisi Hulusi  Şahin de katıldı. Şahin’in katıldığı yemek yarışmasının jüri koltuğunda ise eşi Ebru Şahin vardı. Etkinliğe ayrıca Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen yarışmacı olarak katılırken yarışmacıların eşleri de jüri heyetinde yer aldı. Yarışmaya Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Antalya Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu ve Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de izleyici olarak katıldı.

BİRİNCİ OLAN MENEMENİ SEÇMEK İÇİN ZORLANDILAR

Hakemliğini Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman’ın üstlendiği etkinlikte önce yarışmacılara eşit şekilde menemen malzemeleri dağıtıldı. Kendi el maharetlerine ve damak tatlarına göre menemen hazırlayan yarışmacılar jüriye sunumlarını yaptı. Yarışmacıların eşlerinden oluşan jüri ise hangi menemenin daha güzel olduğuna karar vermekte epey zorlansa da her sahandaki menemene ayrı ayrı puan vererek yarışmanın birincisini belirledi. Jüri heyetinin puan verirken oldukça zorlandığı menemen yapma yarışmasının birincisi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen olurken Antalya Valisi Hulusi Şahin ikinci, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise üçüncü oldu. Yarışma sonunda Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen tarafından yarışmacıların yemek yaparken sebzeleri doğradıkları bıçaklar yarışmacılara hediye edilirken Gastronomi Topluluğu Öğrencileri tarafından da jüri heyetine gül takdim edildi.

VALİ ŞAHİN: BASİT GÖRDÜĞÜMÜZ İŞLERİN ARKASINDA BÜYÜK EMEK VAR 

Etkinlikte konuşan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Bugün çoğu zaman basit olarak gördüğümüz işlerin bile arkasında nasıl bir emeğin olduğunu görme fırsatı yakaladık. Bize bu güzel ve keyifli günü yaşatan Akdeniz üniversitesine yürekten teşekkür ediyorum. Tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ