Antalya’da yaşayan bir kadının sosyal medya aracılığıyla paylaştığı bir video bir anda gündem oldu. Yayınlanan videoda hava sıcaklarının 48 derece olduğu Antalya’da balkonda çamaşır asan kadın, “Çamaşırı bir baştan asmaya başlıyoruz, öteki başa geldiğimiz zaman toplamaya başlıyoruz” dedi. 

ANTALYA’DA SICAKLIKLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Antalya’da sıcaklıkları yükselmeye devam ediyor.  Termometrelerin 40 dereceye dayanması sonucu pek çok vatandaş sıcaklardan bunaldı. Evlerine kapanan ve klima altında kalan birçok vatandaş için sıcaklar tahammül edilemez bir seviyeye yükseldi. Hissedilen sıcaklık 32 olarak ölçülürken nem oranı ise 76 olarak ölçüldü. 

Sıcak Havaa

YAYINLANAN VİDEO SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU 

Antalya’da yüksek sıcaklıklara dikkat çekmek için Antalya’da yaşayan bir vatandaş ise sosyal medyadan bir video yayınladı. Yayınladığı bu videoda balkonuna çamaşır seren bir kadın, yüksek sıcaklardan dolayı çamaşırların dakikalar içerisinde kurduğunu iddia etti. 

'ISLAK ÇAMAŞIRLARINIZ VARSA GETİRİN BİZE'

Videonun devamında kadın ıslak çamaşırı olan vatandaşlar için çağrıda bulunurken, “Arkadaşlar burası Antalya sıcaklık 48 derece. Çamaşırını bir baştan asmaya başlıyoruz, öteki başa geldiğimiz zaman toplamaya başlıyoruz. Hemen kuruyor. Islak çamaşırlarınız varsa getirin bize” dedi. 

ANTALYA’DA SICAKLAR HAFTA BOYU DEVAM EDECEK

Antalya’da yüksek sıcaklıklar bu hafta boyunca da devam edecek. Meteorolojinin yayınladığı haritada Antalya’da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrederken 93 seviyelerine kadar yükselecek. 

Sıcaklıkk
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP