Türk Kızılay’ı Antalya Şubesi, sosyal medya hesapları üzerinden Antalya'da yaşanan sel felaketine destek verdiklerini duyurdu. Paylaşımda, "Antalya'da meydana gelen sel ve su baskınlarının ardından, öncü ekiplerimizle birlikte ikram araçlarımız aracılığıyla vatandaşlarımıza beslenme desteği sağlamaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

SEL FELAKETİ YAŞAYAN HANELERE YARDIM

Antalya’da etkili olan sağanak yağışın ardından sel felaketine uğrayan vatandaşların yardımına Türk Kızılay’ı Antalya Şubesi yetişti. Kızılay ekipleri sel felaketine uğrayan vatandaşlara beslenme yardımında bulundu. 

ŞİDDETLİ YAĞIŞ SÜRECEK

Antalya'da yaşanan şiddetli yağışlar, birçok evin sular altında kalmasına neden oldu. Gece saatlerinde etkisini artıran yağışlar, şehir genelinde sel ve taşkınlara yol açtı. Şiddetli yağışın yarın akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniliyor. 

EĞİTİME ARA VERİLMİŞTİ

Antalya Valiliği, olumsuz hava koşulları ve sel felaketi nedeniyle önlemler aldı. Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerindeki eğitim kurumlarında Hıfzıssıhha kararı uyarınca, 13 Şubat 2024 Salı günü eğitime bir gün ara verileceği açıklandı. Ayrıca, aynı ilçelerde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel için bir günlük idari izin uygulanacak.

MOTOKURYELERİN TRAFİĞE ÇIKMASI HALEN YASAK!

Şiddetli yağış ve sel nedeniyle, Antalya'da motokuryelerin trafiğe çıkmasına izin verilmediği belirtildi. Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde ikinci bir duyuruya kadar motokuryelerin trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceği aktarıldı.

Mersin’de tesadüfen doğalgaz mı bulundu? Mersin’de tesadüfen doğalgaz mı bulundu?

Muhabir: BÜLENT ÖNER