Antalya'nın gündemine oturan Bambus plajı krizi gerilimi arttırmayı devam ediyor. Muratpaşa'da bulunan Bambus plajına ilişkin Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, plajın kamuya açılması için yürütülen çalışmalar kapsamında Antalya'nın önde gelen isimleriyle telefon görüşmesinde bulundu. Başkan Uysal, yaşanan olayı Antalya'nın önde gelen isimlerinden destek vermeye davet etmişti. Konuşmanın ardından Antalya CHP İl Başkanı Nail Kamacı açıklamada bulundu. 

"BAMBUS KİŞİSEL YA DA KURUMSAL BİR MESELE DEĞİL, PARTİLER ÜSTÜDÜR" 

"Bambus, artık şehrimizin vicdanıdır" diyerek açıklamada bulunan Kamacı, "Sağlıklı, güvenli ve adil bir yaşam hakkı kent sakinlerinin hakkıdır. Kıyıları halka açık tutmak bütün kişi ve kurumlar için anayasal bir görevidir. İhalesi iptal edilmiş, boş ve sahipsiz yeri işgalden korumak, Muratpaşa Belediyemizin görevidir. Muratpaşa belediyemiz Sorumluluğu üstlenmiş, işi üzerine almıştır. Bambus kişisel ya da kurumsal bir mesele değil, partiler üstüdür. Bambus, kentin çıkarıdır, kamunun yararıdır. Bambus, kentin adaletidir. Muratpaşa halkı adına Muratpaşa Belediyesi’dir. Bir kamu idaresidir. Devletin bir parçasıdır" dedi. 

Nail Kamacı 1 Mart Açıklaması

Antalya'da 'Bambus' krizinde son perde! CHP'li Başkan Uysal, tüm partilerin desteğini aldı Antalya'da 'Bambus' krizinde son perde! CHP'li Başkan Uysal, tüm partilerin desteğini aldı

"BAMBUS ANTALYA'MIZINDIR" 

Bambus plajının halkın olması gerektiğini belirten Kamacı, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözünü söylediği Bambus, artık şehrimizin vicdanıdır. Doğa harikası bu plajın Antalya halkının olması için herkes partiler üstü yaklaşmalı, sürece destek olmalıdır. Bambus Antalya’mızındır" ifadeliren yer verdi. 

Bambus gerilimi tırmanıyor Bambus gerilimi tırmanıyor


Bambus (2) (1)

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN