Antalya’da 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası yüz asimetrisi yaşayan ve 1 gün sonra ameliyata girecek olan cep telefonu satıcısı gencin iş yerine, kapüşonlu ve cerrahi maskeli hırsız girdi. İş yerindeki telefonlarla birlikte gencin ameliyat için biriktirdiği toplamda 650 bin TL’yi çalan hırsız kayıplara karıştı. Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayında hırsızın aynı zamanda gence ait kurusıkı bir tabancayı da çaldığı da görülüyor. 

Adana ve Mersin’deki o şebekeye polis çelmesi! 18 tutuklama Adana ve Mersin’deki o şebekeye polis çelmesi! 18 tutuklama

HIRSIZ  AMELİYATI İÇİN BİRİKTİRDİĞİ PARAYI DA ÇALDI 

30 Nisan’da yaşanan olay Antalya’nın Kepez ilçesinin Güneş Mahallesi’nde meydana geldi. 22 yaşındaki Adem Bilir’e ait cep telefonu satışı ve tamiri yapan bir iş yerinde yaşanan olay mağdur gence hayatının şokunu yaşattı. Sabaha karşı 05:00 sıralarında kimliği belirsiz kapüşonlu ve cerrahi maskeli hırsız, iş yerinin kapısındaki camı kırıp içeri girerek sıfır, ikinci el ve müşterilerin tamire verdiği onlarca cep telefonunu, iş yeri sahibinin yüz ameliyatı için biriktirdiği parayı çaldı. Hırsızlık şüphelisi aynı zamanda gence ait kurusıkı bir tabancayı da çaldı. Komşusunun haber vermesi üzerine iş yerine gelen Adem Bilir, neye uğradığını şaşırdı. Bilir, polisi arayarak şüpheli hakkında şikayetçi oldu.

"1 KURUŞUM KALMADI" DİYEREK HIRSIZA SESLENDİ: "ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM..."

Olayı anlatan Bilir, "Akşam dükkanı kapatıp eve gittim. Sabah komşum aradı ve iş yerimin kapısındaki camın kırıldığını söyledi. İlk başta inanmadım, şaka yapıyor sandım. Sabah geldiğimde bütün cihazları toplamış hepsini. Sıfır 25 tane, tamir ettiği 30 ikinci el, 6-7 tane müşterilerin cep telefonu vardı. Yarın ameliyat olacaktım; kasadaki 15 bin lira, 50 bin lira ve yine ameliyat için kumbaraya koyduğum yaklaşık 20 bin lirayı da almış. Hepsini hesaplarsak 650 bin TL’den fazladır" dedi. Olay sonrası şikayetçi olduğu hırsıza da seslenen Bilir, "12 sene önce kaza geçirdim, yüzümden ameliyat olacaktım. Çok mağdurum. Aldıklarını geri getirsin şikayetçi olmayacağım. Müşteriler arayıp telefonlarını istiyor. Yarın ameliyat olacağım bir kuruş param kalmadı. Sanırım ameliyat olmayacağım" ifadelerine yer verdi.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Hırsızlık anıysa iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde kapüşonu ile başını, maske ile de yüzünü kapatan şüphelinin, iş yerindeki cep telefonları ve paraları çalıp kaçtığı görüldü.

Kaynak: İHA