Antalya Finike ilçesinde çocukları darbeden kreş müdür geçtiğimiz hafalardı tutuklanmıştı. Bu tutuklanma üzerine müdürün yönettiği kreş ise kapatıldı. 

ÇOCUKLARA ŞİDDET UYGULAYAN KREŞ MÜDÜR

Çocuklara şiddet uygulayan kreş müdürü Ö.Ü'nün iki çocuğu darbettiği görüntülerin yayınlanması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, harekete geçti. İl Müdürlüğü, Antalya Valiliğine gönderdiği yazıda, özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin kuruluş ve işleyiş esaslarına göre

"Kurucu veya kuruluş müdürünün kuruluşta hizmet verilen kişilere yönelik tehdit, baskı veya özgürlüğünü keyfi engellenmesini de içeren fiziksel, cinsel, tıbbi, psikolojik veya ekonomik açıdan zarar veren eylemlerinin tespit edilmesi halinde kuruluşun doğrudan kapatılacağı" bildiriminde bulunuldu. Talep üzerine konuyu inceleyen Valilik, kreşin kapatılmasına karar verdi.

Antalya'da Anaokulu Öğrencilerine Şiddet Uygulayan Kreş Müdürü Tutuklandı

DAHA ÖNCE NELER YAŞANMIŞTI? 

Baba S.C.A. 14 Mayıs'ta jandarmaya başvurarak, kızının Kum Mahallesi'ndeki kreşte darbedildiği şikayetinde bulunmuştu. Kreşin güvenlik kayıtlarını inceleyen jandarma ekipleri, iki çocuğu darbettiği belirlenen kreş müdürü Ö.Ü'yü gözaltına almıştı. Adliyeye sevk edilen kreş müdür tutuklanmıştı.

Antalya'da Anaokulu Öğrencilerine Şiddet Uygulayan Kreş Müdürü Tutuklandı 3
 

Kaynak: AA