Antalya'nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Lara'da çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahaleyle 4 buçuk saatte kontrol altına alındı. Yangında 30 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.   

LARA’DA KORKUNÇ YANGIN

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Lara turizm bölgesinde saat 15.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. İhbarla birlikte bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 2 helikopter, 6 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 1 dozerin yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü TOMA'ları ve arazözler sevk edildi. Bölgedeki esnaf ve tatilciler de alevlere su bidonlar, yangın tüpleri ve hortumlarla müdahalede bulundular. 

GÜVENLİK AMACIYLA SAHİL YOLU KAPATILDI 

Güvenlik amacıyla sahil yolu araç trafiğine kapatılırken, yangın alanına yakın noktada ki işletmelerde büyük panik yaşandı.  Ormanlık alanın havalimanına yakın bölgede olması nedeniyle, havadan söndürme çalışmaları havalimanı ile irtibatlı bir şekilde gerçekleştirildi. 

30 HEKTARLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ 

Yangın 4 buçuk saate sonra 19.30 sıralarında kontrol altına alınırken, 30 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları ise hala sürüyor.            

                             
 

Kaynak: İHA