Antalya’da büyük sıçrama gerçekleştiren çimento fiyatları inşaat sektöründe yer alan STK’ların tepkisini çekmeyi sürdürüyor. Kemer İlçesi Müteahhitler Derneği (KEMDER) tarafından yapılan açıklamada, çimento fiyatlarının geri gelmemesi halinde inşaatların durdurulacağı belirtildi. 

ANTALYA’DA İNŞAATLAR DURABİLİR

Çimento fiyatlarındaki artışın müteahhitleri ve inşaat sektörünü zor durumda bıraktığını ifade eden KEMDER Başkanı Mehmet Ali Ünal, “Üretici firmaların daha fazla para kazanma hırsı ortadadır. Önceliğimiz, Ticaret Bakanlığı’na müracaat etmek. Gerekirse inşaatları durdurma yoluna gideceğiz” diye konuştu.

 Insaat Isci

ANTALYA EN PAHALI ÇİMENTOYU KULLANIYOR 

Yerel seçimlerin ardından çimento fiyatlarına ciddi zamlar geldiğini aktaran Ünal, “Seçimden sonra yüzde 20-25 arasında bu fiyatlara yansıdı. Çimentoya gelen zamlarla beraber beton fiyatları da tırmanışa geçti. Antalya’da en pahalı çimentoyu tüketiyoruz. Türkiye genelinde bir fahiş fiyat uygulaması olduğu için Ticaret Bakanlığı kanalıyla bunun üzerine gidilmesi gerekiyor. Hamlelerimizi yapacağız; çünkü şu anda herkes çimento ve beton fiyatlarından mustarip” dedi. 

Hasarlı Bina Dönüşüm (3)

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri miniklere rol model oldu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri miniklere rol model oldu

ÇİMENTO ZAMLARI NORMAL DEĞİL

Zam oranlarının üretim maliyetlerinde yaşanan artışla doğru orantılı şekilde yapılması gerektiğini hatırlatan Ünal, çimento fiyatlarındaki zam miktarlarının yüzde 22’lere ulaşmasına tepki gösterdi. Çimento zamlarının normal bir artış göstermediğini aktaran Ünal, “Dolayısıyla burada üretici firmaların daha fazla para kazanma hırsı ortaya çıkmıştır. Bunu çözmeye çalışacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP