Motosiklet sürücülerinde kask takma bilinci oluşturulması amacıyla 'Kaskını tak, hayata ak' sloganıyla hazırlanan proje kapsamında kask dağıtımı gerçekleştirildi. Kask takmayan sürücüler durduruldu fakat proje kapsamında ceza kesilmedi, trafik polislerinin gerçekleştirdiği uygulamada motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı.

İSİMLERİ NOT ALINDI 

Diğer yandan uygulamada trafik polislerince durdurulan motosiklet sürücülerinin evrakları kontrol edildi ve kask dağıtılan sürücülerin isimleri not alındı. Başka denetimlerde kask dağıtılan sürücülerin kasklarını takmadıklarının tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Kaymakam Erdemir, uygulamada kask takmayan sürücülere proje kapsamında ceza kesilmediğini, kask hediye edildiğini belirterek, öğrencilerin güzel bir proje hazırladığı aktardı. Kaymakam Erdemir, "Öğrencilerimize teşekkür ediyorum, güzel bir projeye imza atmışlar. Bizler de öğrencilerimize destek çıkıyoruz. Sürücülerimizin de kurallara uymalarını, trafikte kasklarını takmalarını istiyoruz" dedi. Kaymakam Tekin Erdemir ve Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut'un da katıldığı trafik uygulamasında, öğrenciler trafik polisleriyle sürücülere kask takmanın faydaları hakkında bilgi verdi.
 

Kaynak: DHA