Antalya Kent Konseyi, Kepez’de o dev yatırım için düğmeye bastı. İşte detaylar…

ANTALYA DENGESİZ BÜYÜYOR

Antalya’nın yoğun göç alan kentlerin başında yer aldığını aktaran Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Gurubu Başkanı Recep Şengün, “Yoğun göç alan diğer kentlerde olduğu gibi Antalya’nın kentsel yapısı da göçten kaynaklanan sosyo-ekonomik faktörlerin baskısı altında hızlı, dengesiz, sağlıksız bir büyüme süreci yaşamakta. Nüfus arttıkça kentin sahip olduğu değerleri korumak ve geleceğe taşımanın zorlaşacağı açık” dedi.

SPOR AKTİVİTELERİ ARTTIRILMALI 

Şengün, “Gençlik ve Spor Çalışma Grubumuz kent yaşamında sporcu ve spor altyapılarının geliştirilmesi, tüm spor dallarının arttırılması, halka spor yapma bilincinin kazandırılmasının yanı sıra kentsel spor alanları, yaş gruplarına göre sportif aktiviteler, kitle sporları, spor eğitimi konularında çalışmalarını sürdürmekte. Bu konularda yerel yönetimlerin gündemine önerilerde bulunarak gelecek kuşaklar için spor kültürünün yerleştirilmesini sağlamak, sağlıklı toplum ve sağlıklı yaşam için spor yapma bilincini toplumun her kesimine yaymayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

Antalyaspor Atletizm U16 U18 Tr Finalleri İzmir (8)

İMAR ÇALIŞMALARINDAN ‘SPOR ALANI’ VURGUSU

Şengün, “Ücretsiz yaz spor merkezlerinin açılması, ulaşım planlarında bisiklet yollarının yer alması başta imar planlarında spor alanı olarak ayrılan yerlerin amacı doğrultusunda açılması ve kullanılmasını gündeminde tutarak birçok mahallelerimizde ilgili belediyelere yapılan önerilerin dikkate alınması sonucu kente çok sayıda semt spor sahası kazandırılmıştır. Bunlardan başlıcaları Fener, Meydan Kavağı, Kızıltoprak, Etiler, Konuksever, Fatih, Çamlıbel, Erenköy, Ahatlı mahallelerinde açılan semt spor sahaları. Yine gurubumuz hipodrom ve yerinin kente kazandırılmasına katkı sağladı” açıklamasında bulundu. 

KEPEZ BARAJ’DA DEV YATIRIM BAŞLAR MI? 

Şengün açıklamasının devamında Kepez ilçesinde inşa edilmesi beklenen dev spor kompleksi üzerinde durdu. Şengün dev yatırımla ilgili, “Uzunca bir zamandır gurubumuzun gündeminde olan Kepez İlçesi Baraj Mahallesi'nde İmar Planında 113 bin 300 metrekare spor tesisi yapmak üzere ayrılmış. Bu alanın kentimize ve bölge halkına spor yapmak üzere kazandırılması büyük önem taşımakta. Söz konusu alan spor kompleksi olarak ele alınıp her yaşta insanların yürüyüş ve koşu yapabilmeleri başta futbol, voleybol, basketbol, tenis ve tırmanma duvarı vs. tesislerinin kazandırılmasını, yetkili kurumların gündemine getirmeyi sürdüreceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. 
 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU