Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Antalya Koordinatörü Özlem Uğurluel, Antalya, Burdur ve Isparta illerinde yaşamlarını sürdüren 3 bine yakın hasta çocuk ve yetişkinin sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için yoğun bir mücadelenin verildiğini anlattı. Uğurluel, hasta ve aileleri için yapılacak yardımlarda Ramazan ayının oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. 

KAMPANYAYA DESTEK ÖNEMLİ

LÖSEV Antalya Koordinatörü Özlem Uğurluel, Antalyalıların Ramazan ayı nedeniyle LÖSEV’e yaptıkları destekler karşısında oldukça mutlu olduklarını ifade etti. Uğurluel, Antalya, Isparta ve Burdur illerinde 3 bine yakın hasta olduğunu anlattı. Kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan Uğurluel şu ifadelere yer verdi:
“LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye genelinde 70 binin üzerinde Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuk, yetişkin ve ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, eğitim, konaklama hizmetleri veren bir sivil toplum kuruluşudur. LÖSEV olarak Kanser ve Lösemideki tedavi başarısını artırmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Sevgi, İyilik ve Umutla 25 yıldır Mücadele etmeye devam ediyor. 2023 yılında, ulusça yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeni ile, özellikle bölgede yaşayan ve depremden etkilenen tüm kayıtlı kanser hastaları kucaklıyor. Bir yandan da yaralarını sarmaya çalışıyor. Deprem nedeni ile özellikle LÖSEV ofislerinin bulunduğu illere göç eden depremzede aileler, bu illerde yaşam mücadelesine yeniden başlıyor. Diğer yandan da tüm hızı ile yayılan kanser hastalığı sebebiyle, her ay alınan yeni tanılı kanser hastası kaydı ne yazık ki artmaya devam ediyor ve her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan kampanyasıyla ihtiyaç sahibi ailelere sizlerin destekleriyle ulaşılacak. Ramazan’ın bolluk ve bereketini hep birlikte yaşamak / yaşatmak, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ‘Koli Koli Mutluluk’’ diyerek çıkılan yolda kolilerin içeriğinde yer alan gıdadan temizliğe, giyimden oyuncağa, pek çok ihtiyacı karşılamak için aşağıdaki linklerden sizler de destek olabilirsiniz.”

Antalya’da o arazinin değeri 1 milyon Euro! Antalya’da o arazinin değeri 1 milyon Euro!

24Bc9B5E 25C3 41C5 92C4 6C84D24C30B6

BU BAYRAMI LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA HEDİYE EDİN

Bu bayramı Lösemili Çocuklarımıza hediye edin, çocukluklarını doyasıya yaşasınlar. LÖSEV gönüllüsü ve hasta annesi Nurtane Kaya ise; “Bu Ramazan siz de fitre, fidye, zekat, sadaka veya dilediğiniz her türlü bağışınızla Lösemili Çocuklarımıza umut olabilir, onların yüzünü güldürebilirsiniz. LÖSEV'e yapacağınız her bağış, lösemili çocukların tedavi süreçlerine ve eğitimlerine katkı sağlar. Ramazan ayı boyunca fitre, fidye, zekat, sadaka veya diğer bağışlarınızla onların hayata daha sıkı tutunmalarına destek olabilirsiniz” diye konuştu. 
LÖSEV’in elden veya değişik ürün satışlarıyla bağış toplamadığını ifade eden Nurtane Kaya, tüm bağışların LÖSEV’in kendi internet sitesi üzerinden veya banka hesapları üzerinde gerçekleştirildiğini ifade etti.

17C60682 7A6A 49F5 Afb2 73920F20D423

Muhabir: BÜLENT ÖNER