Geçtiğimiz günlerde Reklam Kurulu'nun Martı TAG'a yönelik reklamları durdurma kararı, ticari taksiciler arasında memnuniyet yaratmıştı. Ancak bu süreçte yaşanan yeni gelişmeyle birlikte, Antalya Adliyesi'nde görülecek olan duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Antalya'da ticari taksiler ile Martı TAG arasındaki hukuki mücadele yeni bir döneme girdi. Reklam Kurulu tarafından verilen karar, Martı TAG'ın "paylaşımlı taşımacılık" olarak bilinen hizmetlerini tanıtan reklamlarına durdurma cezası getirdi. Bu karar, ticari taksiciler arasında sevinçle karşılandı.

Aylardır süren yoğun çabaların sonucunda alınan bu karar, ticari taksilerin korsan olarak nitelendirdikleri platformlara karşı verdiği mücadelenin bir zaferi olarak değerlendiriliyor. Reklam Kurulu, Martı TAG'ın "güvenli yolculuk vaatlerinin ispatlanmadığını ve tüketiciyi yanıltıcı nitelik taşıdığını" belirterek, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği'ne aykırı buldu.

Antalya'da taksici-Martı TAG gerginliği! Tüm gözler mahkemede Antalya'da taksici-Martı TAG gerginliği! Tüm gözler mahkemede

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ