Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde sosyal medyadan dolgu ve mezoterapi yaptığı tespit edilen güzellik merkezine baskın yapan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yerin ruhsatsız çalıştırıldığını tespit etti. Çok sayı da estetik işlemlerinde kullanılan cihaz ve ilaçlara el koyuldu.

ÇOK SAYI DA ESTETİK İLACI VE CİHAZA EL KONULDU

Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir ayda ilçede sosyal medya üzerinden tespit edilen toplamda 13 tane merdicen altı güzellik merkezi ve eve yaptığı baskınlar sonucu çok sayıda botoks, dolgu, mezoterapi ve estetik işlemlerinde kullanılan cihaz ve ilaçlara el koyarak idari ve adli işlemler başlattı. Ara vermeden devam eden baskınların bir diğeri ise dün Konyaaltı ilçesi Öğretmenevleri Mahallesi'nde bulunan güzellik merkezine yapıldı. 

MERDİVEN ALTI GÜZELLİK MERKEZLERİNE BASKINLAR YAPILDI

Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden tespit edilen ve hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan, insan sağlığını olumsuz etkiyebilecek ve sadece uzman hekimler tarafından yapılabilecek tıbbi işlemleri yetkisiz, kayıt dışı ve izinsiz biçimde uygulayan merdiven altı güzellik merkezine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte baskınlar düzenlendi.  Baskında güzellik merkezinin ruhsatsız olarak çalıştığı belirlendi. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı baskında, çeşitli markalarda enjektörlü 7 dolgu malzemesi, 18 dermapen iğne ucu, 2 dermapen cihazına el konulurken, çeşitli markalarda 12 yasaklı mezoterapi solüsyonu, sıvı dolgu ve tozu, mezoterapi cihazı ve lazer-carbon peeling cihazı mühürlendi. Baskın düzenlenen güzellik merkezi sahibi ve işletmeyle ilgili adli ve idari işlem başlatıldı. 

Antalya'da anaokulu öğrencilerine şiddet uygulayan kreş müdürü tutuklandı Antalya'da anaokulu öğrencilerine şiddet uygulayan kreş müdürü tutuklandı

Kaynak: DHA