Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisi ekipleri Antalya’da eğitim gören minik öğrencilere trafik kurallarına uyulması ve trafik kültürü kazandırılması için bilgilendirme eğitimleri verildi. 

MİNİKLER TRAFİK KURALLARINI POLİSLERDEN ÖĞRENDİ

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisi ekipleri anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim gören minik öğrencilere trafik hakkında bilgilendirme eğitimleri verildi. Ekipler “Hayatla Yarışılmaz” mottosu ile minik öğrencilere trafik kuralları hakkında bilinç sahibi olması üzerinde durdu. Okul ve yaya geçidi ile trafik ışıklarının önemini anlatan ekipler, trafik kültürünün küçük yaşlarda aşılayabilmek ve trafik kurallarını erken yaşta öğretebilmek için miniklere bilgilendirmeler yapıp, eğitimin sonunda broşür dağıttı.

 

MİNKLER İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDECEK 

Antalya İlEmniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Trafikte Her Yıl Daha İyiye” kampanyası sayesinde daha fazla çocuğa trafik kurallarının öğretileceğini ve bu sayede gelecekte trafik kültürü oluşturlabileceğini açıkladı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler eğitimlere hız kesmeden devam edecekler.

 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP