Antalya’da motosikletinin kontrolünü kaybettikten sonra savrulan Recep Gün, arkasından gelen kamyonetin altında kaldı. İtfaiye ve vatandaşlar tarafından bulunduğu yerden çıkarılan gencin durumu adeta yürekleri ağza getirdi. Kazada gencin 50 yıllık kamyon sürücüsü olduğu öğrenilen Zeki Kaymaz'ın hızlı refleksi ile hayatta kaldığı öğrenildi.   

SON ANDA KURTULDU 

Kaza, öğle saatlerinde Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana geldi. 30 yaşındaki Recep Gün idaresindeki motosiklet bir anda sürücünün kontrolü kaybetmesi sonucu kontrolünden çıkarak yerde sürüklendi. Bu sırada motosikletten savrulan sürücü arkasından gelen Zeki Kaymaz kontrolündeki kamyonetin altında kaldı. Kazayı görenler 112 Acil Çağrı Merkezi haber vermesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri gönderildi. Olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, kamyonetin altında yüzüstü yatan yaralıya ilk müdahalesini yaptı. Kamyonetin yüksek olması dolayısı ile adeta hayatta kalan genç, kamyonetin ittirilmesiyle çıkarıldı. Yaralı genç, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. 

Adana’da bir gencin futbol sevgisi onu ölüme götürdü Adana’da bir gencin futbol sevgisi onu ölüme götürdü

“KURTARMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM”

Diğer taraftan kazada kamyonet sürücüsünün hızlı manevrasının hayat kurtardığı görüldü. Motosiklet sürücünün önüne düşer düşmez frene basan sürücü Zeki Kaymaz, adeta gencin hayatını kurtardı. Kazayı anlatan Zeki Kaymaz, “Önce bir ticari araba geçiyordu, motosiklet sanırım ona vurdu. Daha sonra motosiklet takla attı, benim önüme düştü. Ben kurtarmak için elimden geleni yaptım. 50 yıllık sürücüyüm” dedi. 

“EŞİM 50 YILDIR KAMYON ŞOFÖRÜDÜR”

Eşi Ummu Kaymaz ise, “Biz seyir halinde geliyorduk, daha sonra motosiklet bir anda kaydı. Ben de eşime hemen durmasını söyledim. Ben der demez arabanın altına girdi. Biz çarpmadık, fren sıktık. Çocuğa bir şey oldu diye çok korktum. Benim eşim 50 yıldır kamyon şoförüdür” sözlerine yer verdi. 


                                      
 

Kaynak: İHA