Antalay'nın Serik ilçesinde ortaokul 6'Incı sınıfa giden 11 yaşındaki F.M.B., okul servisinden indiği esnada üzerin araç süren sonra da kesici alet ile çocuğu kovaladığı iddia edilin müdür yardımcısı açığa alındı. Müdür yardımcısının daha önce iki kez benzer suçlardan soruşturma geçirdiği öğrenildi. 

ÖĞRENCİYİ KESİCİ ALET İLE KOVALAYAN MÜDÜR YARDIMCISI AÇIĞA ALINDI 

Boğazkent Mahallesi'ndeki Nurten Turan Kilit Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi F.M.B., 27 Mayıs'ta okul dönüşü servisten indiği sırada, iddiaya göre aynı okulun ilkokul kısmında müdür yardımcısı olarak görev yapan A.Ç.'nin saldırısına uğradı. A.Ç., aracını servisten inen F.M.B.'nin üzerine sürdükten sonra kesici aletle kovaladı. Koşarak komşularının evine sığınan F.M.B., durumu ailesine anlattı. Adnan Birgül, oğluyla polis merkezine giderek, A.Ç.'den 'kasten yaralama' ve 'tehdit' suçlarından şikayetçi oldu.

DAHA ÖNCE DE BENZER OLAYLARDAN DOLAYI SORUŞTURMA AÇILMIŞTI 

Polisin gözaltına aldığı müdür yardımcısı A.Ç., savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Baba Birgül'ün başvurusu sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından A.Ç. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında A.Ç. açığa alındı. Daha önce de benzer olaylar nedeniyle A.Ç.'nin iki kez idari soruşturma geçirdiği, ancak delil yetersizliği nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildiği öğrenildi.


 

Kaynak: DHA