Antalya'nın Kepez ilçesindeki bir okulun bahçesinde oyun oynayan 7 yaşındaki kız çocuğu ölümden döndü. Su içmek için okul bahçesine yapılan hayratın üzerine çıkan 7 yaşındaki çocuk, mermer bloğun çökmesi sonucu 1 buçuk metre yükseklikten beton zemine düştü. Mermerlerin altında kalan küçük çocuğun kaval kemiği kırıldı, vücudunun çeşitli bölgelerinde dikiş atılması gerektiren kesiler oluştu. Anne, “Çocuğumun ayağı kırık, iç kanamadan şüpheleniyorlar. Kulağının arkasında 15 dikiş var. Ölümle burun buruna gelmiş” diyerek, gözyaşı döktü.   

MERMERLERİN ALTINDA KALDI

Olay, dün Antalya’nın Kepez İlçesindeki Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki Şerife Tufan İlkokulu'nda yaşandı. Okulun karşısında akrabalarının işyerinde bulunan Atiye - Hasan Çiçek çiftinin 7 yaşındaki çocukları Eymen, annesine eğitim gördüğü okulun bahçesindeki hayrattan su içmek istediğini söyledi. Arkadaşlarıyla birlikte okul bahçesine giren Eymen, çeşmeden su içtikten sonra hayratın üzerine çıktı. Bu sırada üst kısımdaki mermer blok bir anda çöktü. Diğer çocuklar kaçarak olayı yara almadan atlatırken, minik Eymen yaklaşık 1,5 metre yükseklikten düşüp, mermer ve beton parçaların altında kaldı. Diğer çocukların durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen anne Atiye Çiçek, çocuğunu kanlar içerisinde görünce büyük bir şok yaşadı. Sol bacak kaval kemiği kırılan, kafa ve vücudunun çeşitli noktalarında kesiler oluşan küçük Eymen, Kepez Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

“ÖLÜMLE BURUN BURUNA GELDİ”

Olayın halen şokunun etkisi altında olan anne Atiye Çiçek, şunları söyledi:

Okul normalde kapalı ama her zaman kapıları açık. Su içmek ve bisiklet sürmek için okula gitmek istemişti. Ben de izin verdim. Fayanslar kırılmış, devrilmiş çocuğumun üzerine. Çocuğumun ayağı kırık, iç kanamadan şüpheleniyorlar. Kulağının arkasında 15 dikiş var. Ölümle burun buruna gelmiş. Ameliyata girecek. Daha 7 yaşında, bünyesi nasıl kaldıracak."

Manavgat'ta motorlu bisiklet şarampole devrildi Manavgat'ta motorlu bisiklet şarampole devrildi


                                
 

Kaynak: İHA