Yılmaz Erdoğan'ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrolünü oynadığı İnci Taneleri dizisi, izleyiciyle buluştu. Dizi henüz yayınlanmadan, tanıtımları ile Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Özellikle dizide Hazar Ergüçlü'nün hayat verdiği 'Dilber' karakterinin pavyon dansı, çok konuşuldu. Dizinin reklam çalışması ana akım medya tarafından öyle bir yapıldı ki işler çığırından çıktı.

PAVYONLAR DOLUP TAŞIYOR

İnci Taneleri dizisinin ardından Antalya’da sinek avlayan pavyonlar son günlerde dolup taşmaya başladı. Ekonomik krize rağmen pavyonlara akın eden vatandaşlar yüksek adisyonlarla karşı karşıya kalıyor. Sadece dizi sahnelerinden meraklanarak pavyona gidenlerin sayısında ise büyük artış kaydedildi.

Dikkat! Başvurular yarın bitiyor. Sağlık Bakanlığı 64 personel alacak Dikkat! Başvurular yarın bitiyor. Sağlık Bakanlığı 64 personel alacak

SADECE ELBİSESİ 65 BİN LİRADAN SATIŞA SUNULDU

Sadece 55 saniyelik tanıtım videosu ile Dilber karakterinin elbisesi 65 bin liraya satışa sunuldu, kadınlara pavyon dansı öğrenmeleri için kurslar açıldı. Antalya’da son olarak ise iş arama platformlarında pavyonlar tarafından ilanlar açılmaya başlandı. İddialara göre ise bu ilanlara sayısız kadın başvuru yaptı.

PAVYON İŞ İLANLARI ARTTI

Yılmaz Erdoğan'ın üzerinde yıllardır çalıştığını söylediği 'İnci Taneleri' dizisi, daha yayınlanmadan büyük ses getirdi. Dizinin reklam çalışmaları öyle yapıldı ki yalnızca Dilber karakterinin yer aldığı tanıtım 30 milyonun üzerinde bir izlenmeye ulaştı. Dizi şu an en çok izlenen dizilerin başında geliyor. Ekonomik kriz etkilerini en yakıcı şekilde hissettiriyor. Yurttaşlar ev kiralarını ödemekte güçlük çekip asgari ücretle ailelerini geçindirmeye çalışıyor. Kadının çalışma hayatında emeği ile yer almasına engel olanlar, bedenini bir meta gibi kullanarak para kazanmasının meşrulaştırılmasında hiçbir sakınca görmedi. Bu durumun kanıtı ise son günlerde artan pavyon iş ilanları oldu.

Muhabir: BÜLENT ÖNER