Milyonlarca gencin hayallerinle ulaşması için önemli bir adım olan YKS sınavının ikinci oturumu bugün itibariyle tamamlandı. Sınava girecek öğrencilerden biri olan bir genç ise sınava geç kaldı ve polis ekiplerinden yardım istedi. Polis ekipleri gence yardım ederek onu sınava yetiştirdi. Yaşadıklarını cep telefonu kamerasına kaydeden genç polislere teşekkür etti. 

YKS SINAVININ İKİNCİ OTURUMU TAMAMLANDI

Milyonlarca gencin hayatını etkileyecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu bugün itibariyle tamamlandı. Milyonlarca gencin hayallerine ulaşması için önemli bir adım olan YKS sınavı için öğrenciler 1 yıllık emeklerinin karşılığını almak için dün ve bugün sınavlara girdi. Öğrenciler kadar stresli olan velilerde saatler süren sınav için okul önlerinde çocuklarının sınavını bitirmesini bekledi.

SINAVA GEÇ KALAN GENÇ POLİS EKİPLERİ SAYESİNDE SINAVA YETİŞTİ

Milyonlarca gençten biri olan ve Akdeniz Üniversitesi kampüsünde sınava girecek aday, geç kalacağını anlayınca Konyaaltı ilçesinde yanından geçen polis ekibini durdurarak yardım istedi. Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Liman Kavşağı'ndan alınan öğrenci, üniversite yerleşkesinde sınava gireceği fakülteye götürüldü.

POLİS EKİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

YSK’nin kinci oturumu olan AYT sınavına genç kalan genç son anda polis ekipleri sayesinde sınava yetişti. Sınava yetişen genç, polis aracında yaşadıklarını cep telefonunun kamerasıyla kaydederek kendisine yardımcı olan polislere teşekkür etti. 

Kaynak: İHA