Antalya Körfez Gazetesi muhabiri Ertuğrul Gün'ün haberine göre, Antalya’da okulların kapanması ile birlikte sıcak havalarda serinlemek isteyen çocuklar, parkların içerisinde bulunan süs havuzlarına akın etti. Uyarıları dikkate almayan çocukların tehlikeye aldırış etmediği gözlendi.

ANTALYA'DA TEHLİKELİ SERİNLİK 

Antalya’da sıcak havadan bunalan bazı çocuklar, denize gitmek yerine parklardaki süs havuzlarında serinlemeyi tercih etti. Kentte hava sıcaklığı 37 derece, nem oranıysa yüzde 80 olarak ölçülürken, Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılsaray Mahallesi Büyükdere Parkı’na gelen ve yaşları 10-12 arasında değişen çocuklar, kıyafetlerini çıkarıp süs havuzuna girdi. Hijyenik olmayan havuzda uzun süre yüzen çocuklar, akrobatik atlayışlar gerçekleştirdi.

HAVUZ YAPSINLAR 

Çocuklar, süs havuzunun hemen yanındaki ‘Havuza girmek tehlikeli ve yasaktır’ yazılı uyarı levhasını dikkate almayarak havuza atladı. Denize uzak olduğu için gidemediklerini belirten çocuklar, park içerisine havuz yapılmasını istedi. Bir süre daha havuzda serinleyen çocuklar, ardından kıyafetlerini giyip parkta oynamaya devam etti.


 

Muhabir: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ-ERTUĞRUL GÜN