Türkiye İşçi Partisi (TİP) Muratpaşa Belediye Başkan adayı Emine Büyüknohutçu, yerel seçimlerde önemli bir başarıya imza atacaklarını ifade etti. Seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini anlatan Büyüknohutçu, yerel yönetimlerin rantı bir kenara bırakıp şehirlerde vatandaşların taleplerine göre hizmet üretmesi gerektiğini anlattı.

FORUMLAR DÜZENLENECEK

YSK AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin itirazlarını reddetti YSK AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin itirazlarını reddetti

Türkiye İşçi Partisi olarak Muratpaşa ilçesinde değişik noktalarda düzenleyecekleri forumların sonunda projelerin oluşturulacağına dikkat çeken Emine Büyüknohutçu, Muratpaşa ilçesinde seçilmeleri halinde toplum odaklı çalışmalara imza atılacağını duyurdu. Büyüknohutçu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “TİP olarak yerel yönetim anlayışımız rantın dışında toplum odaklı hizmetler olacaktır. Antalya’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyeler kendi arasında kuracağı koordinasyon ile yaşanan sorunların önüne geçilebilir. Bizler masa başında proje hazırlamayacağız. Projelerimizi düzenlenecek olan forumlarda halkımız belirleyecek. Bu nedenle bugünden şunu yapacağız bunu yapacağız demiyoruz.”

ALT YAPI EKSİKLİĞİ VAR

Muratpaşa ilçesinde alt yapı sorununun önemli bir noktada olduğuna dikkat çeken Büyüknohutçu, alt yapı sorununun ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirtti. Büyüknohutçu konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Alt yapı sorunu oldukça büyük. Antalya yağışı oldukça fazla olan bir şehir. Yer altı su kaynaklarının beslenmesi için alt yapıda ciddi çalışmalar gerekiyor. Şehrin önemli bölümünde alt yapı sorunu yaşanıyor. İklim krizi nedeniyle alt yapı sorununu hızlı bir şekilde çözmemiz gerekiyor.”

İŞSİZLİK OLDUKÇA FAZLA

Antalya’da işsizlik sorununun arttığına dikkat çeken Büyüknohutçu açıklamalarını daha sonra şu şekilde sürdürdü: “Turizm şehri olmamız nedeniyle istihdamın en yoğun olduğu alan turizm. Farklı iş alanlarının az olması nedeniyle şehirde özellikle kış aylarında turizm sezonu kapandığı için işsizlik oranı yükseliyor. Antalya’da farklı iş alanlarının oluşturulması için acil çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda da önemli çalışmalara imza atacağız.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER