Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan ve sürücülerin uyarıları dikkate almamasıyla gündeme gelen tek yönlü yolda polis tarafından denetim gerçekleştirildi. Hem zaman kazanmak hem de yollarını kısaltmak için ters şeride giren sürücülerse karşılarında polisi görünce kısa süreli şok yaşadı. 20 metre uzunluğundaki yolda yapılan denetimlerde, kuralları ihlal eden onlarca sürücüye cezai işlem uygulandı.

TERS ŞERİDE GİREN SÜRÜCÜLER CEZADAN KAÇAMADI

Antalya Emniyetine bağlı ekiplerce Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Eski Sanayi Sitesi’nin çevreyolu ile bağlantısını sağlayan 20 metrelik yolda denetim gerçekleştirildi. Çevreyolundan sanayi sitesine girişlerin serbest, sanayi sitesinden çevreyoluna girişlerin yasak olduğu yolda, uyarı levhalarına aldırış etmeyerek ters şeride giren sürücüler karşılarında trafik polisini görünce şok oldu.  

Adana’da 4 milyon liralık operasyon Adana’da 4 milyon liralık operasyon

CEZA KESİLEN SÜRÜCÜLER PİŞMANLIKLARINI GİZLEMEDİ

Polis ekiplerinin cezai işlem uyguladığı Sadıkcan Sarıkaya, "Uyarı levhalarını gördüm; ama polis yoktur diye geçeyim dedim ve ceza yedim. Göz ucuyla baktım ama kimseyi göremedim, bundan sonra ters şeritten bir daha geçmem” diye konuşurken, Ceyhun Saydam isimli sürücü, "Ters yol levhasını gördüm ama harita uygulaması kullanıyordum, onun bu yolu göstermesi sebebiyle ceza yedim" diye konuştu. Erol Can Akgölle adındaki diğer bir sürücü ise "Acelem vardı, ben de bir alet vardı onu iş yerine yetiştirmem lazımdı. Ondan dolayı ceza yedim, yapacak bir şey yok. 10 dakika için 690 TL ceza yedim" dedi.

Kaynak: İHA